ORGANIZACJA

Reklama

Żadnego balu nie uda się zorganizować z dnia na dzień, więc rozpocznij przygotowania z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zacznij od listy gości, którą ułożysz razem ze swoim dzieckiem. Gdy lista jest gotowa, czas wysłać zaproszenia i tu zaczyna się zabawa. Twoje dziecko może samo je wykonać. Wystarczy wykorzystać zestawy do samodzielnego przygotowania zaproszeń. Pomóż dziecku je odpowiednio wypisać, a Twoje dziecko może samodzielnie ozdobić je kolorowymi nalepkami, dołączonymi do zestawu. Pamiętaj, żeby dostarczyć zaproszenia jak najszybciej i potwierdzić, kto z zaproszonych gości na pewno się pojawi. Przy okazji możesz uzgodnić z rodzicami, czy będą mogli sami odebrać dzieci po balu.

MENU

Wybór menu na bal jest bardzo ważny. Na stole nie może zabraknąć łakoci, ulubionych cukierków i ciasteczek (spróbuj ciasteczek dyniowych, przepis znajdziesz w sekcji Przepisy lub na stronie internetowego sklepu Kids Town). Dobrym pomysłem jest przygotowanie uśmiechniętych kanapek z wędliną lub serami, ładnie udekorowanych warzywami. Zamiast niezdrowych chipsów podaj pokrojone owoce, napoje gazowane zastąp sokami lub koktajlami owocowymi. Wykorzystaj papierowe lub plastikowe talerze, kubki i sztućce, będzie bardziej kolorowo, bezpiecznie, a sprzątanie na końcu nie zajmie dużo czasu.DEKORACJA WNĘTRZA

Jeśli urządzasz przyjęcie we własnym domu, wybierz największy pokój, gdzie dzieci będą swobodnie się bawić. Dekoracja „sali balowej” to świetna, twórcza zabawa, można naprawdę dać się ponieść wyobraźni i wyczarować baśniowe wnętrze, nie musisz ograniczać się do standardowych baloników i serpentyn. Wykonaj dekorację razem z dzieckiem, możesz też wykorzystać pomysły dekoratorów, m.in. fantazyjne parasole bambusowe np. - czerwone w chińskie kwiaty, w różowe elfy, kwiaty, niebieskie smoki. Stojące parasole można wykorzystać, jako nietypowe elementy scenografii sali balowej, można też podwiesić tworząc z nich bajeczny sufit. Inspiracje znajdziesz na stronie www.kidstown.pl.

Pamiętaj,każdy gość powinien poczuć się wyjątkowo. Nie potrzeba wiele wysiłku, by stworzyć bajkową atmosferę, wystarczą piękne papierowe maski, które zamienią maluchy w księżniczki, damy, rycerzy, zdobywców mórz albo kolorowe zwierzaki. Nie musisz spędzać godzin na wycinaniu i malowaniu masek, możesz kupić gotowe.

Media
MediaZABAWA

W czasie balu dzieci nie mogą być pozostawione same sobie. Przez cały czas musi być wesoło, ale i bezpiecznie, o to zadba wodzirej, który zna różne zabawy dla gości. Pomysłów na zabawę jest naprawdę mnóstwo: „Głuchy telefon”, ciuciubabka, „Chodzi o lisek koło drogi”, to klasyki gatunku, które nigdy się nie znudzą.


Proste gry potrafią zapewnić dużo dobrej zabawy. Na przykład Hi!HAN, która polega na przyczepieniu osiołkowi ogona. Osiołek jest przedstawiony na dużym plakacie, który zawieszamy na ścianie, dziecko ma przymocować ogonek, naklejkę, ale z zamkniętymi oczami. Można też zagrać w dziecięcą wersję kręgli, czyli Chamboul’Boum, dzieci rzucają gumową piłeczką w papierowe kubki, na których wymalowane są zabawne postaci. To które zrzuci wszystkie – wygrywa. Łowienie ryb to też fajna zabawa, tym bardziej, że niepotrzebna jest do tego woda, wystarczy gra Plouf, Złów rybę, czyli zestaw 16 ryb z papieru i 4 wędek.

MediaMAGICZNY KINDERBAL

Czy można wyobrazić sobie prawdziwy kinderbal bez wirujących w powietrzu baniek mydlanych? Podwójny zestaw do robienia baniek, jest bardzo prosty w użyciu, a efekty zachwycą każdego.
Gdy już dzieci będą zmęczone hasaniem, zastanów się nad „wyciszaczami”. Posadź dzieci przy stoliczkach czy na podłodze, wręcz każdemu kartkę, kredki, szablony do odrysowania albo rozdaj karteczki origami i pomóż złożyć, a potem udekorować pyszczek zwierzątka czy buźkę dziecka albo samolocik. To przy okazji miła pamiątka, którą dziecko może zabrać po zakończonej zabawie ze sobą do domu.

Pierwszy bal naszego dziecka przypomina bańki mydlane, to tak samo magiczne i ulotne chwile. Przy dobrej zabawie czas ucieka szybko, nie zapomnij więc o aparacie fotograficznym lub kamerze wideo. Wszystkie opisane i przedstawione na zdjęciach artykuły znajdziesz w sklepie internetowym Kids Town. Na stronie internetowej www.kidstown.pl znajdziesz też więcej inspiracji pomocnych przy organizacji balu.

Media