Nikt nie podważy, jak ważne dla jego zdrowia jest mleko matki. Ale już pierwsze inne posiłki dziecka mogą mieć bardzo istotny wpływ na jego zdrowie jeszcze w życiu dorosłym. Przez specjalistów zwane jest to „programowaniem metabolicznym”. Tajemnicę najlepszego żywienia malucha, jak podaje serwis ofeminin.pl, rozjaśnia dr Susan B. Roberts w książce„The Instinct Diet”.

Reklama

Jej zdaniem dieta dziecka wpływać na jego rozwój, siłę, system immunologiczny, inteligencję a nawet – osobowość. Zaniedbanie dostarczania potrzebnych substancji odżywczych może skutkować otyłością, alergiami, problemami z kośćmi i zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka. Zdrowa dieta będzie mieć działanie odwrotne, a do tego – ma szansę „podnieść” iloraz inteligencji pociechy.

Najważniejsze w zdrowej diecie są warzywa i owoce. Ich podawanie od wczesnego dzieciństwa nie tylko zapewni zdrowie, ale też wykształci zdrowe nawyki żywieniowe na resztę życia. Już od 9 miesiąca życia malucha warto podsuwać mu różnorodne smaki – samo wybierze to, co lubi i polubi jeszcze bardziej!