Inne
Reklama
Inne

Moda dziecięca, podobnie zresztą jak moda dla dorosłych, zawsze stara się dopasować do upodobań dzieci, płci oraz pory roku. W modzie dla najmłodszych, projektanci starają się przemawiać symbolami nawiązującymi do tego, co dzieci lubią i znają oraz różnorodnością kolorów i wzorów. Projektanci i rodzice dążą do tego, aby ubranka już dla najmłodszych klientów, podkreślały charakter i zainteresowania malucha.
Czy kupując ubranka dla dziecka, warto zwracać uwagę na ich jakość?

Z jednej strony poniekąd mija się to z celem. Dziecko szybko rośnie, często się brudzi, a i tak nie jest do końca świadome tego, co ma na sobie. Takiego zdania jest pewnie większość rodziców, również popularny dziennikarz – Olivier Janiak, który twierdzi, iż “nie ulega manii kupowania drogich ubrań dla swojego synka. Przecież maluchy tak szybko wyrastają”, mówi. Wybór ubranek o rozsądnej cenie sprawdza się, gdy rodzic chce pozwolić dziecku na w pełni nieskrępowaną zabawę bez obaw, że zniszczy kosztowną rzecz.Inne

Z drugiej strony stylowe i dobre jakościowo ubranie pozwala już od najmłodszych lat kształtować w dziecku wyczucie smaku. Ubierając swoją pociechę w rzecz droższą, dobrej jakości, mamy gwarancję, że tak szybko się ona nie zniszczy, lepiej zachowa się w praniu i ma mniejszą szanse na przetarcie czy wyciągnięcie. Dzięki temu będzie się znacznie lepiej prezentować, a kto wie, być może posłuży jeszcze następnemu dziecku.
Droższe ubrania w większości wykonywane są ze szlachetnych i delikatnych tkanin, dodatkowo często są stylowe, wyróżniają się ponadczasowością i dokładnym wykończeniem.
Są polecane tym rodzicom, którzy cenią styl i doskonałą jakość, a do tego – lubią się wyróżniać.
Ubranka z butików są bowiem unikatowe, występują tylko w kilku egzemplarzach, co wyróżni pociechę z tłumu. Takie preferencje ma na przykład Kasia Cichopek, która nie tylko sama jest amatorką najlepszych marek (np. butów Louboutina), ale w takich upodobaniach wychowuje swoją pociechę. Aktorka swojego synka, Adasia, zaopatrza w butikach oferujących elegancję, unikatowy design i najwyższą jakość – między innymi – internetowym butiku www.coocoo.pl . Kliknij na dowolne zdjęcie w artykule a zobaczysz galerię dostępnych tam dziecięcych akcesoriów.


Pozostaje jeszcze droga kompromisu…Inne

Oczywiście, dla rodziców ceniących jakość i unikatowy styl, ale nie dysponujących wyjątkowymi funduszami bądź nie akceptujących wydawania krocie na artykuły dziecięce, pozostaje droga środka. Ubrania dobrych marek i projektantów można bowiem nabyć w dobrych second-handach i outletach. Bawienie się w poszukiwacza skarbów jest jednak czasochłonne, a czas to waluta, którą przeciętny rodzic dysponuje w niewielkim zakresie…