W Warszawie mieszka niemal 270 tys. dzieci - podaje "Życie Warszawy". Najwięcej jest ich tam, gdzie powstają nowe osiedla: na Białołęce, Pradze-Południe czy Ursynowie. Dzielnice nie radzą sobie z zaspokojeniem potrzeb najmłodszych. Największym problemem w rozwijających się dzielnicach jest brak żłobków, przedszkoli czy przychodni - powiedziała gazecie Sylwia Chutnik z fundacji MaMa.

Reklama

Tymczasem urzędnicy winą za brak odpowiedniej infrastruktury dla najmłodszych obarczają deweloperów, którzy przy nowych inwestycjach mieszkaniowych nie zapewniają miejsc dla szkół czy przedszkoli, bo większość terenu należy do prywatnych inwestorów. Mamy z młodych dzielnic narzekają też na brak kin, teatrów i nowoczesnych kompleksów sportowo-rekreacyjnych.

Zdaniem urzędników z ratusza, dzieciom w stolicy żyje się jednak lepiej niż tym w innych miastach. Zdaniem wicedyrektor stołecznego Biura Polityki Społecznej Teresy Sierawskiej, mają największy wybór zajęć dodatkowych, mogą rozwijać się w wielu dziedzinach. Uboższym ratusz zapewnia bezpłatne posiłki, dopłaty do kolonii, lato i zimę w mieście.