• Koszyczek wielkanocny z właściwymi produktami
  6
  1
  Jajko z niespodzianką, czekoladowy zając, nalewka... - wielu z nas, jak przyznają księża, często ponosi fantazja, gdy chodzi o zawartość wielkanocnego koszyczka. Zdarza się przy tym, że brakuje w nim tych najważniejszych produktów, z których każdą ma swoją, ważną dla katolików symbolikę. Czym więc zapełnić koszyczek, gdy jutro pójdziemy ze święconką? Tłumaczymy!
 • Jaja na Wielkanoc
  3
  Święconki, pisanki. Z majonezem, w ciastach, makaronach, deserach… Podczas Świąt Wielkanocnych spożywamy ogromne ilości jaj. Ostrożnie z jajami wielkanocnymi! To bomba kaloryczna i solidny ładunek cholesterolu…
 • Catering coraz popularniejszy w święta
  3
  Stół zastawiony daniami na zamówienie to coraz częstszy sposób na przygotowywanie świąt w domu. Każdy, kto zdecyduje się na dostawę posiłków na wielkanocny stół, musi jednak liczyć się ze sporym wydatkiem.
 • Bombki wielkanocne
  1
  Nie tylko w Boże Narodzenie można przystroić dom bombkami. Piękne szklane ozdoby będą również hitem tegorocznych Świąt Wielkanocnych.
 • Wielkanocna dekoracja stołu
  Organizacja świąt nie musi kosztować fortuny. Wystarczy, że zastosujesz się do kilku prostych rad, a w Wielkanoc sporo zaoszczędzisz.
 • Jak udekorować wielkanocny stół
  10
  Kurczaczki i puszyste króliczki królują na wielkanocnych stołach od lat. Ale czy zawsze musi być pastelowo, żółto i zielono? Może pójść w awangardowy fiolet czy ożywczą pomarańczę? Oto świeże wiosenne inspiracje dla wszystkich wrażliwych na piękno świątecznego stołu.
 • Rekolekcje wielkanocne trwają
  Filmy wideo, materiały do słuchania, rozważania do poczytania. Czyżby rekolekcje przeniosły się do sieci? Okazuje się, że za sprawą inicjatyw wspólnot zakonnych i pojedynczych księży Wielki Post trwa także w internecie.
 • Zadbaj o to, by jedzenie ze stołu nie wylądowało w śmietniku
  2
  Lodówka pęka w szwach, ale wkrótce w szwach pękają też biesiadnicy. A znaczna część zawartości półmisków ląduje w śmietniku. To gastronomiczna rzeczywistość świąt. By uniknąć wyrzucania jedzenia, trzeba zacząć o tym myśleć już na etapie planowania. Oto kilka porad od Federacji Polskich Banków Żywności.
 • Ozdabiaj jaja... przyprawami
  2
  Kolorowe wycinanki, gotowanie w łupinach cebuli, malowanie woskiem - to wszystko już było. Tym razem do przygotowania pisanek spróbuj wykorzystać przyprawy. Jedna z metod to gotowanie w szafranie. Ale to nie wszystko.
 • Jak nie zmarnować jedzenia w święta?
  Policzmy, ile osób będzie uczestniczyć w świątecznych posiłkach, ile dni spędzimy w domu, a ile odwiedzając bliskich; przygotujmy kilka potraw w mniejszych porcjach - Federacja Polskich Banków Żywności radzi, jak przygotować się do świąt, by nie zmarnować jedzenia.
 • Tradycyjne pisanki wielkanocne
  3
  6
  Marzy ci się Wielkanoc wierna tradycji? Nie popierasz nowych trendów, które przychodzą do nas z Zachodu? Oto propozycja dla ciebie - wielkanocne pisanki, utrzymane w folklorystycznych klimatach, które nieodparcie kojarzą się z symbolami łowickimi czy góralskimi. Kolorowe, bogato zdobione, z dominującym motywem kwiatowym. Takie pisanki na pewno pamiętasz z dzieciństwa - zobacz galerię zdjęć!
 • Wyjątkowy strój na wyjątkową okazję
  Gdy spędzasz święta wielkanocne z rodziną, myślisz o wszystkim, tylko nie o własnym wyglądzie. Wielki błąd! Fakt, że przy świątecznym stole zasiądą sami swoi, nie oznacza, że masz się pojawić na śniadaniu w rozciągniętym swetrze i dżinsach. Co wybrać, by dobrze wyglądać?
 • Leszek Czarnecki

  Czarnecki obawiał się o niezależność audytora. W poniedziałek opublikujemy pełne nagranie i stenogram

 • Wojciech Cejrowski podpalił flagę UE

  Cejrowski pali flagi UE. Wirtualnemedia.pl: TVP Info wycina ten fragment nagrania

 • papież Franciszek

  Papież zmienił treść "Ojcze nasz". Eksperci: To prawdziwa rewolucja

Zobacz więcej