• ~PIotr
    (2015-06-17 09:43)
    np. jeden kandydat zdobył 55% głosów a drugi 45%, więc przewaga wynosi 10 punktów procentowych, ale pierwszy zdobył o 22% głosów więcej, niż drugi.
  • ~ciek kawy
    (2015-06-17 08:43)
    No dobrze, a może ktoś mi wyjaśni czym różnią się procenty od PUNKTÓW PROCENTOWYCH ???
  • ~Bebok
    (2015-06-17 09:59)
    Może z trochę innej beczki...ale wy też robicie ten błąd. Jak w sejmie przegłosują coś bez sprzeciwu kogokolwiek, to jest to jednomyślne głosowanie a nie jednogłośnie...
  • ~Krzych
    (2015-06-17 11:45)
    Dzięki za bardzo przydatne, a nieznane lub nieuświadamiane, wyjaśnienia lub przypomnienia...
    Dzięki Piotrze za wyjaśnienie znaczenia punktów procentowych.
  • ~rychu
    (2015-06-17 13:16)
    chwala za troske o piekno i poprawnosc jezyka polskiego, ale ... no wlasnie, zawsze jest jakies "ale" - nie rzuca mna o sciane kiedy ktos powie "raza" zamiast "razy" lub odwrotnie, ale do wscieklizny dorowadza mnie kiedy widze ze jakis matol, pismak niedouczony napisal "eksploruje" !!! to jest koszmar i calkowity brak szcunku dla jezyka polskiego oraz kultury, ktora go stworzyla !!!

    ~ciek kawy2015-06-17 08:43 - to jeszcze jeden przyklad matolstwa pismakow !!! jeden punkt procentowy to jest 0,01%, ale banda niedouczonych kretynow nie ma o tym pojecia i uzywa tych pojec zamiennie !!! np.: przewaga 2 punktow procentowych w badaniach statystycznych jest bez znaczenia, bo przyjmowany blad statystyczny wynosi ok. 3% !!!
  • ~ja ja
    (2015-06-17 17:58)
    CYFRA czegoś tam wynosi np 25. Tak mówią mądrale często w telewizji m.in. wielu polityków, dziennikarzy, a co śmieszniejsze ekonomistów. Bidule utożsamiają liczbę z cyfrą.
  • ~tea
    (2015-06-17 23:42)
    Jeżeli np. rata kredytu wzrosła z 5% o jeden punkt procentowy, to wynosi ona 6%.
    Gdy ta sama rata wzrosła o jeden procent, to wynosi ona 5%+1%*5%.
  • ~olaf
    (2015-06-23 09:27)
    zdjęcie 3 zgadza się 24. urodziny a nie 24te to nie język angielski. Pomijam koszmarki typu : 2gi 1 szy 1 wszy itd.