Default / ALESSANDRA TARANTINO
Reklama

W ramach kampanii w kilkudziesięciu miastach będą rozdawane ulotki, organizowane wykłady, pokazy filmów, koncerty oraz pikiety pod wybranymi sklepami z futrami naturalnymi.

Wszystko przez próżnośc

Według danych Stowarzyszenia, w Polsce co roku zabija się około miliona zwierząt futerkowych Zwierzęta, hodowane na futra w specjalnych fermach, to głównie lisy, norki, nutrie, króliki, szynszyle i jenoty. Według Empatii, "zwierzęta te przetrzymywane są w barbarzyńskich warunkach, w zbyt małych klatkach, co powoduje u nich zachowania niespotykane w środowisku naturalnym, jak gryzienie własnego ciała czy zjadanie młodych. Następnie zabijane są często prądem elektrycznym lub zatruwane spalinami samochodowymi.

Argument, jakoby futro było jedynym materiałem zdolnym zapewnić nam ciepło, już dawno nie jest prawdziwy; w dzisiejszych czasach istnieją znakomite alternatywy, więc nie musimy nosić futer - apelują przedstawiciele Empatii. "Musimy uświadomić sobie, że futro zaspokaja specyficzne gusta ludzi, dla których cierpienie zwierząt jest abstrakcyjnym problemem. Te zwierzęta płacą za to, że są piękne, i dlatego, że ludzie są próżni" - powiedział prezes Stowarzyszenia Empatia Dariusz Gzyra.. Jak zaznaczył, w wielu krajach europejskich wprowadzono już częściowy lub całkowity zakaz hodowli zwierząt futerkowych. "W Wielkiej Brytanii i Holandii - hodowla zwierząt na futra już jest prawnie zakazana, w innych trwają działania mające do tego doprowadzić. Czas przygotowywać grunt pod zmianę prawa również w Polsce" - zaznaczył.

Okrutna moda

Ten rok jest wyjątkowo pechowy dla zwierząt. Wielcy projektanci postanowili bowiem zbojkotować nurt ekologiczny i znów zalecają noszenie prawdziwych skór. Futra pojawiły się na m.in: pokazach Chanel i Givenchy. Coraz więcej gwiazd show-biznesu m.in.: Sharon Stone, Naomi Campbell i Dita von Teese pokazuje się na oficjalnych imprezach w astronomicznie drogich płaszczach ze skór zwierząt.Default / MARIO ANZUONI
Default / PEDRO ARMESTRE
Default / ALESSANDRO BIANCHI