Burza mózgów

Liszowska uważana jest za jedną z faworytek drugiej edycji popularnego show. Nic dziwnego - aktorka kocha śpiewać, ma świetny głos, a do tego występuje w teatrze muzycznym Buffo. Grała w takich musicalach jak "Romeo i Julia", czy "Panna Tutli Putli". Do występów w "Jak Oni śpiewają" przygotowuje się z nauczycielem śpiewu Piotrem Hajdukiem.

"Nasza praca idzie dwutorowo. Najpierw skupiamy się na sprawach technicznych, czyli odpowiednim oddechu i emisji głosu"- zdradza Hajduk. Dodaje, że ta część idzie sprawnie, bo Joasia ma doświadczenie. Druga część treningu polega na znalezieniu pomysłu na dany utwór. "Nie chodzi o to, żeby zaśpiewać poprawnie, ale żeby w wykonaniu Asi piosenka nabrała całkiem nowych barw" - tłumaczy.

Przed programem Joanna widzi się ze swoim nauczycielem trzy razy. Najpierw uczy się tekstu i melodii - co jak przyznaje Piotr Hajduk - przychodzi jej z łatwością. Potem jest praca nad aranżacją piosenki, czyli burza mózgów. Nauczyciel ma swoje pomysły, a artystka swoje i trzeba je jakoś pogodzić. Na koniec dopracowują szczegóły.

Co w niej drzemie?

Piosenki do programu są wybierane losowo. Piotr Hajduk jest przekonany, że Joanna świetnie poradzi sobie w dynamicznym repertuarze. "Jest osobą żywiołową, ma wyczucie rytmu i drzemie w niej wielki potencjał" - przekonuje. Nie znaczy to jednak, że nie zaskoczy widzów romantycznym wykonaniem ballady.

Aktorka w programie konkuruje m.in. z Małgorzatą Teodorską, Aleksandrą Woźniak i Joanną Trzepiecińską.