Polska jest 38. krajem, w którym rozpoczyna działalność serwis AshleyMadison.com, umożliwiający użytkownikom znalezienie romansu i zachowanie go w tajemnicy, dzięki unikatowemu systemowi ochrony wizerunku i prowadzonej korespondencji. Platforma cieszy się dużą popularnością na każdym rynku, na którym jest obecna i prognozy dotyczące Polski są również bardzo dobre. Użytkownicy serwisu często szukają kochanki lub kochanka, gdyż nie chcą godzić się na życie w białych małżeństwach. Jak deklarują w badaniu przeprowadzonym przez AshleyMadison.com (w dniach 13-21 kwietnia 2014 na 105 000 użytkowników z 21 krajów), seks w ich związkach nie istnieje (20%) lub jest rzadkością – prawie 50% uprawia go raz na miesiąc. Zestawienie tych wyników dotyczących religijności, (ok. 1/3 użytkowników regularnie się modli) pozwala wysnuć wniosek, że osoby te cenią sobie zgodnie ze swoją wiarą instytucję małżeństwa, ale też chcą realizować się seksualnie. Dlatego rozwiązaniem jest nawiązanie romansu, który pozwoli spełnić erotyczne fantazje, a jednocześnie pozostanie nieodkryty.

Reklama

Na platformie AshleyMadison.com dyskrecja jest najważniejsza. System oparty jest na modelu kredytowym, który pozwala klientowi chronić całą korespondencję (e-maile, czaty, puszczenie oka) hasłem i zachować ją w pełnej w tajemnicy. Nigdy nikt nie napisze do użytkownika serwisu na e-mail prywatny lub służbowy, zadzwoni do domu, biura czy na telefon komórkowy. Jeżeli klient dokona zakupu, to jego lub jej karta kredytowa zostanie obciążona w dyskretny sposób. Platforma umożliwia przesyłanie zdjęć, ale są one widoczne tylko dla wybranych użytkowników. W przypadku, gdy klient korzysta z serwisu i musi go natychmiast opuścić, bo ktoś wchodzi do pokoju, może użyć przycisku paniki, który automatycznie przekierowuje na neutralną stronę. Natomiast, gdy klient chce zrezygnować z korzystania z usługi, może całkowicie skasować swój profil, włącznie z usunięciem ze skrzynki adresata wszystkich wysłanych przez siebie wiadomości. AshleyMadion.com został stworzony dla osób, które myślą podobnie i chcą przeżyć romans idealny, pozostając jednocześnie w związku małżeńskim.

- W drugiej połowie 2014 roku, planujemy ekspansję serwisu na rynki wschodniej Europy. Zaczynamy od Polski, bo nasze globalne doświadczenie pokazuje, że mieszkańcy krajów konserwatywnych i chrześcijańskich najchętniej korzystają z AshleyMadison.com – powiedział dyrektor ds. komunikacji na Europę, Christoph Kraemer. – Jednocześnie Polacy coraz odważniej sięgają po to, co pozwoli zaspokoić ich pragnienia, potrzeby, dlatego udostępniamy im naszą platformę - dodał.

Użytkownikami serwisu w 88% są zamężne kobiety, średnia wieku 34 lata, a w 84% zamężni mężczyźni, przeciętnie w wieku 39 lat. Szukają partnera do zaspokojenia potrzeb seksualnych, a także fantazji erotycznych. Około 20% użytkowników AshleyMadion.com najczęściej uprawia seks w pozycji misjonarskiej, a kilkanaście procent na łyżeczki. Jednocześnie zapytani o ich preferencje najczęściej podawali seks oralny (mężczyźni 19,3%, kobiety 22%).