Facebook zrujnuje ci życie

| Aktualizacja:

Jest czymś więcej, niż portalem społecznościowym ułatwiającym kontakty międzyludzkie. czy trzecim co do wielkości państwem świata. Słynny Facebook może w znaczący sposób utrudnić, a nawet zrujnować życie swojego użytkownika. W jaki sposób? Oto lista nieszczęść, sporządzona przez serwis Newsweek.com.

wróć do artykułu
  • ~józek
    (2011-05-16 00:27)
    Trzeba jeszcze mieć jakiś sposób na przechowywanie loginu i hasła do serwisu, by w sytuacji, gdy przytrafi się nam coś złego zaufana osoba mogła dokonać odpowiednich modyfikacji w profilu
  • ~Darosz
    (2010-12-20 07:25)
    Ten artykuł kompromituje dziennik.pl :)
    Czy to coś nowego, że spotkania przez internet wiążą się z tym, że ktoś z drugiej strony ekranu może mieć inne intencje niż Ty? Czy to coś nowego, że ktoś może sprawdzić Twoją aktywność w internecie na jakimkolwiek portalu?

    Internet już dawno przestał być anonimowy.
    Myślę, że to zostało napisane przy pomocy portalu NK :)
  • ~bebe10109
    (2010-11-09 14:53)
    no to znowu ja siema znowu zaczyna ... dobra idę. ale to za chwile ... dobra już nara!!!
  • ~bebe10109
    (2010-11-09 11:07)
    no ja mało rozumiem ale to , piszę wiem czy nie wiem to siema. Ja jestem bebe10109 ja tu nic nie widze
  • ~klaudia szymczak
    (2010-11-04 19:34)
    k; lowciam cie
  • ~xyz
    (2010-09-08 01:28)
    Do "dzonas"-a.
    Zanim zaczniesz kogoś krytykować, to postaraj się chociaż wcześniej przeczytać ze zrozumieniem krytykowaną przez Ciebie wypowiedź.
    Przecież Tomy M. nie napisał, że konto na facebook-u jest obowiązkowe, a tylko to, że "... kretyni sami to robią, bez przymusu."
    I trudno się z nim nie zgodzić. Tomy M. ma 100% rację.
  • ~Piotr
    (2010-09-01 16:03)
    Wszyscy krytycy fejsa mają rację, ALE czy nie umieszczacie tam informacji o sobie DOBROWOLNIE ??? Czy może ktoś bez waszej wiedzy umieścił wasze fotki z wakacji, podpisane .
  • ~Roman
    (2010-08-04 12:46)
    Ale spustoszenie sieje ten Facebook - kilka opisanych przypadków (czy prawdziwych - niekoniecznie, ale prawdopodobnych) przy setkach milionów użytkowników! Toż bez Facebooka więcej dzieje sie "na żywo" w każdym mieście, miasteczku... Ale cóż, sezon ogórkowy.
  • ~dzonas
    (2010-08-02 08:53)
    ~Tomy M.. czy ktos ci cos NAKAZAL? zastanow sie co piszesz... nie slyszalem zeby konto na facebooku bylo obowiazkowe, zastanow sie czasem co piszesz
  • ~Tomy M.
    (2010-07-31 12:41)
    Hehehe ... Ludzie to buraki. NK czy Facebook to przecież systemy śledzące. Teraz nie potrzeba SB, UB, KGB, CIA i innych tego typu "firm" ... analitycy rządowi mają full dostęp do obywateli i informacji o nich za pomocą portali "społecznościowych". Gdybym 10 lat temu zaproponował: zróbmy portal z wszelkimi informacjami, zdjęciami, danymi osobistymi i NAKAŻMY OBYWATELOM SIĘ DO NIEGO WPISYWAĆ ... to ludzie wrzeszczeliby że to INWIGILACJA!!! ŻE TO ORWELLOWSKI "1984" w najczystszej postaci. ... a teraz kretyni sami to robią, bez przymusu.
  • ~Samantha
    (2010-07-28 22:41)
    Facebook - nowoczesna bezpieka, narzędzie do darmowego a niezwykle skutecznego inwigilowania milionów ludzi. Totalitaryzm do kwadratu, bo tajni współpracownicy są niepotrzebni, a system działa lepiej niż Stasi i KGB. Użytkownicy sami się podkładają, a przyjaciele i "lubię to" dopełniają reszty w najlepszej wierze. Szczyty oszustwa sankcjonowanego przez prawo. To samo Nasza Klasa, Twitter, Flickr, H5, Google itd., niczym się w ogólnych zarysach nie różnią od Facebooka. Kto nie wierzy, niech się później nie dziwi.
  • ~Ifigenia
    (2010-07-28 16:35)
    A ja wiem o pracodawcach sprawdzających na NK profile chętnych do zatrudnienia się... I wiem o takich, którzy dzięki temu roboty nie dostali. A jak znam życie, to zapewne na tym nie koniec!
  • ~Ciekawy
    (2010-07-28 13:46)
    Pisane na zlecenie NK???