Default
Reklama

Plebiscyt na najpiękniejszą kobietę XX wieku przeprowadził brytyjski kanał QVC. Wyniki pokazały, że pomimo zatrzęsienia piękności w obecnym show-biznesie i totalnego zatopienia człowieka w środkach masowego przekazu nadal pielęgnujemy pamięć o przeszłości. a legenda niektórych kobiet jest wciąż żywa.

Nawet największe współczesne gwiazdy często nie wytrzymywały konkurencji z kobietami, które zdobywały popularność na długo przed pojawieniem się Internetu… Oto 10 najpiękniejszych kobiet XX wieku.

10. Jennifer Aniston

Podobno jej spotkanie z Bradem Pittem zostało zainspirowane przez menedżerów i speców od wizerunku, którzy wietrzyli potencjał PR-owego sukcesu miłości tego Najpiękniejszego i tej Dziewczyny z Sąsiedztwa. Rzeczywiście, szara myszka poślubiła księcia, urzeczywistniając opowieść o Kopciuszku. I nawet rozwód nie przeszkodził Aniston piąć się po drabinie popularności i… zachwytów nad jej urodą. Tych ostatnich nie brakuje, choć gwieździe „Przyjaciół” z pewnością brak perfekcyjnie regularnych rysów konkurentek. Czyżby fani woleli dostrzegać księżniczkę niż Kopciuszka?

Default / Lefteris Pitarakis9. Kelly Brook

Ta brytyjska piękność to prawdziwy człowiek-orkiestra. Odnosi sukcesy jako modelka,prezenterka i aktorka. Ma na koncie obecność na niezliczonej ilości okładek prestiżowych pism, udział w największych kampaniach reklamowych, pracę prezenterki w kilku różnych stacjach telewizyjnych i wiele ról filmowych. Ma piękną twarz a jej kobieco zaokrąglona sylwetka jest uosobieniem marzeń wszystkich brytyjskich kobiet.

Default / Bert Stern8. Księżna Diana

Czy na pewno była obdarzona największą do wyobrażenia urodą? Pytanie, jak tę urodę zdefiniować. Bo jeśli chodzi o uosobienie duchowego piękna, to na pewno stanowiła je, nie tylko w oczach rodaków. W końcu to Księżna Ludzkich Serc i kobieta-legenda. Do tego ta słynna elegancja i nienaganna sylwetka….

Inne / Matt SaylesReklama

7. Halle Berry

Piękna twarz i ciało bogini. Halle Berry to jedna z tych kobiet, którym mogą przybywac kolejne dekady życia, a i tak jest rządzi ludzką wyobraźnią. „Obskoczyła” niezliczone rankingi najpiękniejszych i najseksowniejszych. Stąd obecność w najgorętszej dziesiątce XX wieku raczej nie dziwi.

Default / The Kobal Collection6. Scarlett Johansson

Gdy z dziewczęcia zmieniała się w kobietę, wróżono jej karierę na miarę Marylin Monroe a nawet wieszczono rolę jej następczyni. Oczekiwania nie zostały chyba w pełni spełnione, ale ta gwiazda na dopiero 25 lat i jeszcze wiele przed nią. A już znalazła się w tak zaszczytnym gronie.

Default / Charles Sykes5. Grace Kelly

Kobieta legenda i największe w historii uosobienie dystynkcji i elegancji. Irlandzka dziewczyna, która została najpierw amerykańską gwiazdą filmową pierwszego rzędu, a następnie - księżną Monako. Klasa sama w sobie!

Inne / Mark J. Terrill4. Angelina Jolie

W jej wypadku można zapytać: DOPIERO czwarte miejsce? Piękna Angie ma wszystko, czego trzeba, by królować w takim rankingu. Jest jedno "ale". Widoczna w ostatnich latach coraz bardziej chorobliwa chudość odebrała wiele uroku tej z pewnością niezwykłej piękności.

Inne / LIU HEUNG SHING3. Marylin Monroe

Nie byłoby zdziwienia, gdyby zajęła miejsce pierwsze. Owiana legendą piękna Marylin wiele dekad czekała na godna siebie konkurentkę. Tak się przynajmniej wydawało, choć plebiscyt przeprowadzony przez QVC pokazał, że Monroe ma jedną nie mniej mocną rywalkę.

Inne / NATHAN STRANGE2. Cheryl Cole

I nie chodziło o tę brytyjską piosenkarkę. Cheryl Cole jest uosobieniem piękna, talentu i seksapilu - ale głównie w oczach Brytyjczyków. Poza granicami Wysp jej gwiazda świeci raczej blado.

Inne / Matt Sayles1. Audrey Hepburn

A oto gwiazda, która swoją urodą i legenda pokonała samą Monroe. Prześliczna i filigranowa Hepburn to zupełna przeciwwaga dla ociekającej seksapilem kobiecej Marilyn. Gwiazda „Rzymskich Wakacji” i „Śniadania u Tiffany’ego” stała się uosobieniem dziewczęcego wdzięku i niewinnego uroku. Tą, jak się okazuje, przepotężną bronią pokonała największe symbole seksu.