Polak lubi wypić i słynie na całym świecie ze swojej skłonności do kieliszka. W pełni rozwija skrzydła podczas wakacji - szczególnie jeśli urlop spędza na wycieczce all inclusive. Jak się jednak okazuje, w opinii innych nacji to wcale nie my figurujemy jako najwięcej pijący urlopowicze.

Reklama

Tak przynajmniej wynika z sondy przeprowadzonej wśród obywateli Polski, Wielkiej Brytanii, Rosji i Hiszpanii przez platformę turystyczną HolidayCheck.

Większość (43 proc.) Polaków wskazała na Rosjan. Oni sami podzielają opinię - jedna trzecia Rosjan wskazała na siebie jako na tych, którzy piją najwięcej. Polacy również nie mają złudzeń co do własnej nacji - dla prawie jednej czwartej rodaków to Polak potrafi wypić najwięcej w czasie wakacji.

Jednak po zsumowaniu wyników głosowania we wszystkich czterech krajach, które wzięły udział w sondażu, mało chlubne miano zwycięzców przypadło Rosjanom i Anglikom. Anglicy piją najwięcej we własnych oczach (ponad 1/3 ankietowanych) i w opinii Hiszpanów. Rosjan na czele pijących na urlopie widzą nie tylko oni sami (39 proc.), ale też Polacy (43 proc.). Anglicy dają im drugie miejsce.

Czy stereotyp pijącego Polaka zaczyna powoli blednąć na Zachodzie? Być może historie o Polakach ogałacających hotelowe bary zostały przyćmione przez inne anegdotki, na przykład o pijanych turystach z Wielkiej Brytanii.

W internetowym sondażu przeprowadzonym na przełomie lipca i sierpnia tego roku wzięło udział ponad 4000 internautów z Polski, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Rosji._____________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Romans z żonatym zniszczył jej reputację
>>> Antyfantazje, czyli nie myśl w łóżku
>>> Kto potrzebuje największych prezerwatyw?