Chcesz, by twoje życie erotyczne i uczuciowe nabrało nowych kolorów? Jeśli tak, potraktuj to pragnienie dosłownie. Erotyczne pobudzenie ma często swoje źródło w tylko z pozoru nicnieznaczących detalach. Bo czy wiesz, że mężczyźni - wbrew naszym podejrzeniom, że większość z nich to daltoniści, zwracają uwagę na kolor naszej sukienki, bielizny, a nawet pościeli, w której spicie? Jak zapewniają mistrzowie ze Szkoły Uwodzenia również w kolorach drzemie magiczna siła przyciągania...

Reklama

Kusząca CZERWIEŃ

Kolor ten najczęściej kojarzy się z aktywnością, siłą, ogniem, a także namiętnością. Karminowe usta i paznokcie są u kobiet sygnałem erotycznej gotowości. Zdecydujmy się na element garderoby w ostrej czerwieni w sytuacji, kiedy pragniemy zwrócić uwagę otoczenia, a także dodać sobie odwagi. Pamiętajmy, że jest to barwa najbardziej przyciągająca mężczyznkobieta odziana w czerwoną sukienkę nawet w tłumie skupi na sobie spojrzenia mężczyzn. Czerwona koronkowa bielizna rozpala namiętność. Elementy wystroju wnętrza w tej barwie mogą zdobić sypialnię – przygotowując się do zmysłowej nocy pomyślmy o czerwonych świecach, karminowych poduszkach, szlachetnej róży w szklanym wazonie.

Dostojny BURGUND

Ten niezwykle zmysłowy kolor oddziałuje na nas podobnie, jak czerwień. Jego magia polega na sile skojarzeń. Burgund to barwa między innymi najbardziej szlachetnych gatunków róż i czerwonego wina, które powszechnie uważane jest za jeden z bardziej zmysłowych napojów. Kolor – zarówno w wypadku garderoby, jak i wystroju wnętrza, wzmacnia erotyczny nastrój wieczoru we dwoje. Bordowa bielizna to dobry sposób na urozmaicenie intymnej garderoby – ta wyjątkowo zmysłowa nie musi być czarna lub czerwona. Poduszki z aksamitu w kolorze burgunda fantazyjnie rozłożone na łóżku stwarzają niezwykle ciepłą atmosferę.

Tajemniczy FIOLET

Reklama

Wszelkie odcienie tej barwy wywołują skojarzenia związane z tajemniczością, zmysłowością i słodyczą. Kobiety, które nie chcąc odkrywać wszystkich swoich kart, często przywdziewają fioletowe szaty. Przez otoczenie są odbierane jako pełne tajemniczości i uczuciowości indywidualistki. Kolor ten podkreśla także kreatywność i artystyczne zainteresowania. Wyrafinowanie właścicielki zaakcentuje jej bielizna w odcieniu ciemnego fioletu. Poeksperymentujmy także z pościelą w tym kolorze – szczególnie elegancko będzie się prezentować taka, którą uszyto z lekko błyszczącego jedwabiu.

Słodki RÓŻ

Kolor różowy kojarzy się najczęściej z delikatnością i słodyczą. To barwa symbolizująca kobiecość. Delikatne odcienie tego koloru dodają lekkości i łagodności. Ubierające się na różowo kobiety wzbudzają zainteresowanie mężczyzn i wywołują u nich ciepłe i opiekuńcze uczucia. Chcąc stworzyć pełen obustronnego zaufania nastrój, pomyślmy o różowych elementach ubioru i wystroju wnętrza. Niezwykle kobieco prezentuje się bielizna w tej barwie. Wystrój sypialni, a także pościel z różowymi akcentami (na tle błękitu lub beżu) pomoże nam zapaść w spokojny sen.

Chłodny BŁĘKIT

Kolor ten, symbolizujący orzeźwienie i spokój, jest w stanie „ochłodzić” negatywne emocje. Odzież we wszelkich odcieniach błękitu podkreśla rozwagę i poważne podejście do trudnych sytuacji. Stara prawda głosi, że jest to barwa przynoszące szczęście zakochanym. Błękit wywołuje pozytywne skojarzenia u mężczyzn – większość z nich wspominając pierwsze miłości mówi o niebieskiej sukience swojej wybranki. Damom odzianym w szaty tego koloru płeć przeciwna przypisuje łagodność, kobiecość i rozwagę. Pościel w kolorze chłodnego błękitu powściągnie zbyt roznamiętnionych kochanków.

Uwodzicielska CZERŃ

Czerń, powszechnie kojarzona z magią, tajemniczością i czarodziejską mocą, dodaje naszemu wizerunkowi dramatyzmu. Strój w tym kolorze podkreśli odświętność i niecodzienność sytuacji, doda także zmysłowości. Czerń tworzy efektowne zestawienia z innymi kontrastowymi i intensywnymi kolorami (np. z czerwienią, burgundem, fioletem). Najwięcej emocji wzbudza jednak bielizna w tej barwie – zarówno damska, jak i męska, która wielu osobom jednoznacznie kojarzy się ze zmysłową miłością. Czerń w połączeniu z wysublimowanym fasonem tych najbliższych ciału części garderoby niewątpliwie wzmaga apetyt na seks.

Sterylna BIEL

Kolor ten symbolizuje czystość, świeżość i niewinność. To tradycyjna barwa ślubnych sukien. Chłodzące działanie bieli powoduje, że najchętniej sięgamy po elementy w tym właśnie kolorze w upalne dni. Doceniamy także elegancję tej barwy, uczestnicząc w uroczystych okazjach. Wyjątkowość spędzanej wspólnie nocy podkreślimy białą pościelą. Bielizna w tej barwie symbolizuje niewinność duszy i czystość zamiarów. Białe części intymnej garderoby mogą być wyjątkowo zmysłowe – aby wywołać oszałamiające wrażenie powinny być wykonane z oryginalnej tkaniny (np. półprzezroczystej koronki) i charakteryzować się wyszukanym krojem.

Więcej kolorów i ich erotyczne znaczenie znajdziesz tu