Z całego serca nie życzymy ci, żebyś kiedykolwiek musiała stawać we własnej obronie. Ale jeśli już dojrze do takiej sytuacji, musisz wiedzieć, co robić.

Reklama

JESTEŚ SIŁĄ WCIĄGANA DO SAMOCHODU

Wszystko wskazuje na to, że właśnie ktoś zamierza ci zrobić wielką krzywdę. W takim wypadku, jak twierdzą specjaliści od samoobrony, musisz ostro walczyć, wyrywać się, aby nie dopuścić, by za zamknęły się za tobą drzwi auta. Będąc w środku masz już o wiele mniejsze szanse na ocalenie. Jeśli uda ci się odsadzić samochodowego napastnika na co najmniej 8 metrów, to jest nadzieja, że da ci spokój.

KTOŚ PRÓBUJE WCIĄGNĄĆ CIĘ W CIEMNĄ ULICZKĘ

Walcz i wzywaj głośno pomocy. W ten sposób pokażesz, że jesteś trudnym przeciwnikiem i zmobilizujesz się do działania. Proś o pomoc konkretną osobę (“może pan mi pomóc”), mów konkretnie, czego chcesz (“proszę zadzwonić po policję”), a jesli nikogo nie ma w pobliżu, to użyj triku i krzyknij do fikcyjnej osoby: “Paweł, spuść psa” albo ”Paweł, ktoś mnie napastuje”.

NA IMPREZIE OBCY FACET CHCE UWIĘZIĆ CIĘ W POKOJU

Jeśli napastnik zablokował ci dostęp do drzwi, zrób hałas, tłukąc np. lampę albo szybę w oknie czymś, co masz akurat pod ręką. Zrób wszystko, co mogłoby zwrócić uwagę osób pozostających w innych pomieszczeniach. Nie daj sobie wmówić, że nikt ci nie pomoże, bo widzieli, że do pokoju weszłaś dobrowolnie.