Atmosfera jest ciężka, wyczuwasz to prawda? Każda z nas, kobiet pozostających w związkach zna jej smak. Czujesz się tak, jakby od ukochanego oddzielała cię gruba szyba. Jedno jest pewne: nie licz specjalnie na to, że to on zacznie pracę nad jej rozbiciem. Najlepiej weź sprawy w swoje ręce i spraw, by znowu zaświeciło słońce.

Reklama

1. Daj mu pomilczeć
Gdy odzywa się do ciebie lodowatym tonem „Podaj mi proszę herbatę”, to znaczy, że nie ma ochoty na kolejną trudną rozmowę. Zostaw go w spokoju, nie męcz (zresztą chyba sama masz dosyć) i postaraj się skierowanego energię na coś neutralnego. Idźcie na spacer, do kina, pobiegajcie – jednym słowem zróbcie coś, co odwróci waszą uwagę od problemów.

2. Zrób coś tylko dla niego
Jeśli kłótnia wybuchła z twojej winy (i tylko w tym przypadku!), kup mu jakiś mały prezencik, np. torbę chipsów albo jego ulubioną gazetę. Dasz mu tym samym znak, że żałujesz i pragniesz ostatecznego pojednania.

3. Zrób coś dla siebie
Wyjdź z domu na siłownię, na basen albo nawet na samotny spacer. Oderwiesz się, dasz sobie czas na złapanie dystansu… a wracając do domu wyślij mu sms-a: „Kocham cię”.

4. Dotknij go
Ale niech to nie ma podłoża erotycznego. Seks na pojednanie jest dobry, ale zacznij od małego masażu, od przytulania, od położenia mu głowy na kolanach (albo w ten sam sposób potrzymania jego głowy). Tak na dobry początek…

5.Pomyśl o was obojgu
Zamiast w nieskończoność wspominać kłótnie, zacznijcie planować jakąś wspólną wyprawę albo chociażby leniwe popołudnie u dawno nie widzianych przyjaciół. Poprawi to wasze humory i będzie sygnałem, że ta kłótnia nie naruszyła fundamentów waszej miłości. Nadal jesteście razem i to jest najważniejsze.