• Zupa rybna z karpiem
  16
  3
  W najnowszej książce „Jedz zdrowo, ćwicz z głową, żyj szczęśliwie!” Jolanta Kwaśniewska proponuje kilkadziesiąt przepisów kulinarnych zarówno własnego autorstwa, jak i mistrzów kuchni oraz napisanych przez zaprzyjaźnione gwiazdy, m.in. Natalię Kukulską, Katarzynę Zielińską, czy Urszulę Dudziak. W smacznym albumie znalazły się także dania, które Polacy tradycyjnie wybierają na wigilię: barszcz, zupa grzybowa czy rybna. Oto przepis na jedno z nich.
 • Sernik żurawinowy z makiem
  4
  Święta Bożego Narodzenia coraz bliżej. Przygotowania do tego wyjątkowego okresu, także te kulinarne, zaczynają się zazwyczaj o wiele wcześniej. Warto wybierać jak najprostsze rozwiązania, aby cały nasz plan zrealizować w 100%. Oto przepis na oryginalny sernik, przy przygotowaniu którego się nie napracujesz, a będzie smakował wybornie.
 • 4
  3
  Tu podstawową zasadą jest cierpliwość: pszenica musi porządnie spęcznieć, inaczej żadna ilość bakalii nie uratuje tego świątecznego dania. Oto przepis na kutię - w sam raz na wigilijny stół.
 • Świąteczny kisz z kapustą i grzybami
  Oryginalny sposób na podanie kapusty kiszonej i grzybów, czyli tego, bez czego Wigilia nie może się obejść.
 • Bożonarodzeniowe ciasteczka
  3
  4
  To jeden z najbardziej magicznych świątecznych rytuałów, do którego można wciągnąć wszystkich domowników. Kruche ciasteczka, pięknie ozdobione, będą się także niesamowicie prezentować na bożonarodzeniowej choince.
 • Świąteczne pierogi. Zobacz przepisy!
  2
  1
  Myślisz "Boże Narodzenie" i już czujesz zapach świątecznych pierogów. By tradycji stało się zadość, muszą się znaleźć na wigilijnym stole. Ale dlaczego nie w nowym wydaniu? Zobacz inspiracje!
 • Ciasto z piernikowym nadzieniem
  6
  Piernik to jedno z najbardziej bożonarodzeniowych ciast. Może w tym roku spojrzeć na niego z nieco innej strony? Oto dwa przepisy, które nie tylko zmienią twoje myślenie o pierniku, ale też wprowadzą nieco zamieszania na świątecznym stole. Wypróbuj!
 • Smażony karp
  2
  Masz dość tradycyjnego smaku karpia, ale nie wyobrażasz sobie Świąt bez tej ryby? Ten przepis to coś dla Ciebie.
 • Najlepsze świąteczne przepisy
  3
  Bez świątecznej zupy nie ma prawdziwego Bożego Narodzenia. Tylko którą z nich wybrać? Nie ważne, czy zdecydujesz się na barszcz, grzybową czy rybną - każda z tych nich, choć zgodna z tradycją, może wnieść powiew świeżości na wigilijny stół. Poddamy, jak to osiągnąć.
 • Karp po chińsku na wigilijnym stole
  1
  Nie dość że niemal dziecinnie prosty, będzie ciekawą odmianą od świetnie wszystkim znanego karpia w galarecie czy z patelni. I niech nie zrazi cię pochodzenie tego przepisu. Gwarantujemy, że na Wigilię będzie jak znalazł.
 • Nalewki na Boże Narodzenie
  1
  1
  By zdążyć, za ich przygotowanie trzeba zabrać się najpóźniej miesiąc przed Bożym Narodzeniem. Tylko wtedy ich smak będzie głęboki, a aromat wprost oszałamiający. Oto przepisy na nalewki, które wzbogacą twój świąteczny stół.
 • Zapach świąteczych pierniczków ma magiczną moc.
  3
  Boże Narodzenie bez pierników? Niemożliwe! Przedstawiamy przepis na przepyszne pierniki z kardamonem, które ozdobią zarówno świąteczny stół jak i choinkę.