• ~Maja
  (2014-07-23 09:26)
  Plażowanie nago polecam każdemu! To najbardziej tradycyjny sposób wypoczynku na plaży.
  Ubrania plażowe wprowadzono w XIX w. jako alternatywę dla osób z deficytami w postrzeganiu ciała, o autorytarnej, burżuazyjnej mentalności. Z czasem, ubrania te, podlegając różnym trendom mody, przybierały różne formy. Do najpopularniejszych w dzisiejszej Polsce strojów kąpielowych należy 2-częścoiwe bikini, dalej jest tzw. "całościówka", jeszcze dalej topless.
  Innym, całkowicie pełnoprawnym "strojem" kąpielowym jest nasze ciało. Z noszenia niepraktycznych w plażowo-wodnych warunkach, tekstylnych dodatków rezygnuje coraz więcej ludzi. Nic dziwnego, nagość jest o wiele wygodniejsza, człowiek czuje się o wiele swobodniej.
  Sądzę, że gdyby nie przewrażliwienie na opinie niektórych ludzi wiążących nieobecność ubrania z treściami których ta nieobecność w ogóle nie niesie, ludzi którzy oczekują, że po zdjęciu kilku cm^2 materiału człowiek powinien się przeistoczyć w Afrodytę, czy Apollina, plażujących nago byłoby o wiele więcej, może nawet większość. Na szczęście, wspomniana nadwrażliwość zanika a z drugiej strony - opisane opinie też coraz rzadsze.
  Życzę wszystkim plażowiczom udanego wypoczynku bez tekstyliów ! :-)
 • ~Dziadek Dzidek
  (2014-07-22 12:59)
  A co w tym niemoralnego? Jaki w tym problem? Co ma Kościół do tego? Ostatecznie to Pan Bóg nas takimi stworzył. Grunt, to nie szukać w tym niezdrowych podniet. Radzę zauważyć, że prawdziwy naturysta nie traktuje tego jak sposób na seksualną stymulację. Jak dla mnie - naturyzm też dla ludzi. Niech się wstydzi ten kto widzi :)
 • ~Mirek
  (2014-07-22 21:16)
  Byłoby fajnie gdyby na tych plażach można było spotkać osoby jak ze zdjęć...
  Rzeczywistość jest niestety bardziej zflaczała.
 • ~"nowoczesna" ojczyzna nasza ...
  (2014-07-22 10:42)
  latają z gołymi dupami i myślą, że są tacy europejscy i nowocześni...Nie bez znaczenia chyba tez fakt, ze większość jest z Gdańska i okolicy... Tam PO modernizuje Polskę na własny sposób... a do kościoła chodzi coraz mniej. Oczywiście rządzący nie widza w tym problemu, bo oni zapewnia inna edukacje moralną dzieciom i młodzieży.
 • ~O CZYM WY PISZECIE
  (2014-07-22 13:39)
  CO TO ZA PRZYJEMNOSC POLEGIWAC NA ADAMA W DOLE NAD BALTYKIEM, BO ZIMNY WIART POWODUJE, ZE MALY SIE KURCZY ZE WSTYD SIE POKAZAC, A POTEM WKOCZYC DO WODY Z LODEM, ZEBY DO KONCA SIE SKURCZYL? ALBO JAK NA WALE MIEDZESZYNSKIM W KRZAKACH A POTEN WSKOCZYC DO BRUDNEJ WISLY I ZLAPAC CHOROBE SKORY? O CZYM WY PISZECIE? W POLSCE JEST POPELINA TURYSTYCZNA Z OGORKIEM KISZONYM PO 10 PZL I SLEDZIEM WEDZONYM ZE SUBSTANCJAMI RAKOWYMI ZA 20 PZL. JUZ LEPIEJ SPEDZIC WAKACJE Z PIWKIEM WREKU, NA LAWECZCE NA BLKOWISKU. TYLKO TA STRAZ MIEJSKA, CI IDIOCI W KRZAKACH POLUJA I ZA SPOZYWANIE CHMIELU MANDATY WYPISUJA, A NIE POTRAFIA PISAC GRAMATYCZNIE PO POLSKU. CO ZA KRAJ?
 • ~mm
  (2014-07-22 22:46)
  W Dębkach widziałem. Wiatr wiał, że bez polaru się nie dało na plaży. Naturyści (panowie) też w polarach na plecach, ale na dole... "ogolony bez...". Twardziele!!!
 • ~wolna
  (2014-07-22 12:54)
  Polecam Kęty woj.małopolskie pow.oświęcimski .w pobliżu mostu drogowego,plaża kamienista nad Sołą (klasa czystości A2 -lipiec 2014r)odizolowana gęstymi zaroślami (wiklina).
 • ~ofpik
  (2014-07-26 09:40)
  Już na 1 zdjęciu widać zmiany nowotworowe na skórze pod wpływem opalania, jeszcze niezłośliwe, ale .. Skóra jest dość wrażliwa na słońce i niestety potem mamy nowotwory.
 • ~Drzazga 101
  (2014-07-26 10:42)
  O Matko, pokazali tylko JEDNĄ stronę medalu, że się tak wyrażę, jakby na świecie zabrakło CHŁOPÓW, które, w przeciwieństwie do BABÓW, mają co pokazać, bo one tylko dziury.
  Hej !-
 • ~~Re~ Dziadek Dzidek.
  (2014-07-23 03:59)
  Po to pomatole Pan Bog dal ci rozum zebys myslal i sie ubieral.Szkoda ze nie jestes zwierzeciem bo bys mial ogon do zarycia
Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.