Zamiast więc zadręczać się "co z nami nie tak", trzeba po prostu się ciągle się starać. Nigdy nie dawajcie za wygraną! A starania te mogą dostarczyć, poza długo oczekiwanym potomstwem, także wielu rozkosznych uniesień. "Większość pozycji, które ułatwiają zajście w ciążę, to takie, gdzie szyjka macicy zanurzona jest w nasieniu" - wyjaśnia wybitny seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz. Dziś pierwsza część pozycji. Do końca tygodnia będziemy prezentować kolejne odcinki.Pozycja boczna - orzeł

W tej pozycji partnerzy leżą na boku, twarzami są zwróceni do siebie. Kobieta obejmuje nogami biodra partnera. Kochankowie mogą eksperymentować, próbując znaleźć najbardziej podniecające ułożenie ciał. Pozycja ta dziki głębokiej penetracji zalecana jest parom, które starają się o potomstwo.

Pozycja misjonarska
Partnerka leży na plecach z rozsuniętymi nogami, a partner na niej, podtrzymując swój ciężar na kolanach i łokciach. W tej pozycji mężczyzna może niemal całkowicie kontrolować sytuację. Pozycja misjonarska polecana jest w celu zapłodnienia.
Umożliwia też wzajemne poznanie się partnerom, którzy dopiero zaczynają ze sobą współżyć.

Kowadełko
Partnerka leży na plecach z podkurczonymi do klatki piersiowej kolanami i opartymi na ramionach partnera stopami. Ze względu na głębokość penetracji pozycje tę poleca się parom w celu zapłodnienia.