Inne

Trudno wyobrazić sobie miłość bez seksu. Związek dwojga ludzi opiera się bowiem nie tylko na bliskości duchowej, emocjonalnej, lecz także (a może przede wszystkim) na bliskości fizycznej. Jednak nie zawsze ta bliskość jest tak frapująca i atrakcyjna, jak byśmy chcieli. Co więc zrobić, by sypialnia kojarzyła nam się z przyjemnością i satysfakcją? Odpowiedź:Reaktywować napięcie. Reanimować rozkosz...

PRZEJDŹ 10 ETAPÓW SEKS REAKTYWACJI

Inne / Perov StanislavShutterstock.com

czytaj dalej

1. Odpowiedz, czy lubisz seks?

Gdy robimy coś niechętnie, z przymusu, to nigdy nie odczuwamy przyjemności. Jeśli więc Twoje życie seksualne ma przypominać niekończącą się przygodę, którą chcesz stale od nowa przeżywać - przede wszystkim powinnaś polubić łóżkowe igraszki! A jeżeli masz z tym kłopot, zastanów się, dlaczego. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Może partner nie spełnia twoich oczekiwań? To problem wielu par, a można go łatwo rozwiązać. Każdy z nas ma inne potrzeby i upodobania - gdybyśmy o tym rozmawiali, uniknęlibyśmy wielu nieporozumień! Przemyśl, jak powiedzieć o tym partnerowi. Zrób to delikatnie - nie atakuj go, nie krytykuj, nie oskarżaj. To przecież zrozumiałe, że on nie wie, co lubisz.Inne

czytaj dalej
2. Wygoń całe zło

Czasem przyczyną niechęci do seksu mogą być złe doświadczenia wyniesione z poprzedniego związku. To problem, o którym też powinnaś porozmawiać z obecnym partnerem lub z psychologiem. Z pomocy specjalistów warto też skorzystać, gdy niezadowolenie z życia seksualnego jest efektem np. suchości pochwy. Obecnie na rynku jest tyle środków i leków, że nie ma sensu się męczyć!


Inne / Le Loft 1911Shutterstock.com

czytaj dalej3. Zadbaj o atmosferę

Wyobraź sobie taką sytuację: jest noc, wy leżycie w pachnącej pościeli, w tle słychać romantyczną muzykę, a on zaczyna delikatnie muskać cię po plecach… A teraz inna sytuacja: w telewizji nadają relację z zawodów żużlowych, a za ścianą słychać kłótnię teściów. No, w takich warunkach mija ochota na cokolwiek, prawda? Dlatego postaraj się, by seks był ważny. Zadbaj, by w sypialni panowała taka atmosfera, jak w pierwszej opisanej scence. Seksem trzeba się bowiem rozkoszować - nie może on być tylko fizycznym aktem!

Inne / michaeljungShutterstock.com

czytaj dalej4. Poznaj samą siebie

Zastanów się, co lubisz jeść: lody, tiramisu, śledzie pod pierzynką czy roladę śląską? Potrafisz określić ulubione smaki? To dlatego że je przetestowałaś! Pod tym względem świetnie znasz swoje upodobania. A jeżeli chodzi o seks? Czy jesteś w stanie bezbłędnie wskazać swoje strefy erogenne? Powiedzieć, co cię podnieca, co uspokaja, jakiego typu pieszczoty sprawiają ci przyjemność?

Inne / USTINShutterstock.com

czytaj dalej5. Zapomnij o wstydzie

To ważne, by nie wstydzić się własnego ciała i poznawać je razem z partnerem. Pamiętaj, że on zna Twoje mankamenty i wady, nie udawaj przed nim, że jesteś szczuplejsza, nie wstydź się rozebrać, przytulić, pozwól mu się dotykać. Pierwsze lekcje możecie brać przy zgaszonym świetle – dla wielu par jest to mniej krępujące, chociaż też i mniej podniecające!

Inne

czytaj dalej6. Eksperymentuj!

Kochać można się w sypialni, ale czy próbowałaś kiedyś czegoś innego? Np. dzikiego seksu na kuchennym blacie? Nie jest też nigdzie powiedziane, że zawsze trzeba to robić w tej samej pozycji! Pamiętaj, że nie ma nic gorszego niż rutyna - ona potrafi zabić nawet wielką namiętność. Dlatego nie opieraj się, gdy twój partner proponuje ci erotyczne zabawy. A jeżeli on nie wykazuje inicjatywy, ty to zrób!

Inne / Valua VitalyShutterstock.com

czytaj dalej
7. Bądź spontaniczna


Pozwól, by Twoja wyobraźnia zaczęła pracować bez żadnych ograniczeń i urzeczywistnij swoje fantazje! Wbrew pozorom takie zabawy są zupełnie normalne - po prostu niewiele osób o tym mówi, zwłaszcza na forum!

Inne

czytaj dalej8. Nie bądź egoistką

Twój partner nie jest bezdusznym samcem, który myśli tylko o jednym. On też lubi pieszczoty - także te delikatne, niekończące się wcale dzikim seksem. Postaraj się więc poznać jego ciało, potrzeby, upodobania. Im bliżej będziesz ze swoim partnerem, im częściej będziesz go przytulać, pieścić, dotykać - tym większą będzie ci to sprawiało satysfakcję! Odkryj, jak bardzo jest to podniecające! Pamiętaj też, że podczas erotycznych igraszek możecie rozmawiać - pytaj więc partnera o jego odczucia.

Inne / Diego CervoShutterstock.com

czytaj dalej
9. Nie szukaj wymówek

Nie oszukuj partnera. Jeżeli seks nie sprawia ci przyjemności, nie szukaj wymówek, nie wykręcaj się bólem głowy czy zmęczeniem. Powiedz wprost, co cię zniechęca, a on doceni twoją szczerość. Jeżeli będziesz się zmuszać do seksu, to ani Tobie, ani jemu nie sprawi on satysfakcji, a raczej pozostawi niesmak.


Inne / Mia UShutterstock.com

czytaj dalej
10. Zadbajcie o siebie

Trudno mieć ochotę na miłosne igraszki, jeżeli jesteście zmęczeni, nie macie czasu dla siebie albo warunków do swobodnego działania. Dlatego warto je sobie stworzyć. Po pierwsze rozsądnie rozplanuj obowiązki domowe. Nie może być tak, że wszystko jest na Twojej głowie. Zmęczona - fizycznie i psychicznie - nie będziesz myślała o seksie. Stanie się dla ciebie obowiązkiem, małżeńską powinnością. To bez sensu! Jeżeli macie dzieci, spróbujcie raz na jakiś czas zostawić je na kilka dni (np. na weekend) u dziadków.


Natomiast jeżeli mieszkacie wspólnie z rodzicami, którzy was krępują, wyjedźcie gdzieś. Takie kilkudniowe wypady wcale nie muszą być kosztowne - wystarczy, jeżeli wybierzecie okolicę mniej atrakcyjną turystycznie, a ceny będą tam niższe. Przecież i tak nie będziecie zwiedzać zabytków… Stresy potrafią zupełnie odebrać chęć do życia. Postaraj się więc nabrać dystansu do pracy i obowiązków. Pamiętaj, że najważniejsza jesteś Ty i Twój partner, a nie kariera!