Gra niewarta świeczki! Dlaczego trzeba uważać na dietę bezglutenową?

| Aktualizacja:

Większość osób stosujących dietę bezglutenową robi to mimo braku wskazań medycznych. Tym samym pozbawia swój organizm cennych składników odżywczych i naraża na poważne choroby. Zdaniem ekspertów dieta bezglutenowa jest niezbędna wyłącznie w przypadku schorzeń wynikających z nietolerancji glutenu.

wróć do artykułu
  • ~Wanda
    (2015-07-16 11:08)
    to sie kupy nie trzyma,a to znaczy że lobby "pszeniczne " ruszyło do ataku.Żaden człowiek na Świecie nie toleruje glutenu jeżeli ten przedostanie się do organizmu np. przez zbyt "nieszczelny" przewód pokarmowy który prawidłowo wydala gluten w 100% czyli człowiek który bierze leki ,choruje na choroby autoimmunologiczne ,ma problemy gastryczne z powodu ********** żarcia jakie nam przemysł spożywczy funduje każdego dnia powinien uważac na gluten,bo gdy sie przedostanie to wtedy organizm traktuje to jak alergen który zwalcza.Glutenu przed wynalezieniem pszen-żyta było kilka procent a obecnie jest kilkadziesiąt .Dawniej było powiedzenie dosyć powszechne -nie z każdej mąki będzie chleb-,a obecnie z kazdej maki będzie chleb bo tyle w niej glutenu
  • ~małaGOHA
    (2015-07-16 12:47)
    ano oczywiscie, bo jak na cos pojawia sie boom, to przeciez wszyscy zanim pomysla to daja sie w cos wciagnac bez reszty. Pompowanie diety bezglutenowej to tylko pompowanie kieszeni. Zdrowiej bedzie, jak sie opamieta jeden z drugim i wezmie za siebie na powaznie, zamiast czapiac cie kazdej mozliwosci zeby byc trendy! Niech zajawka idzie w dobra strone, np jezeli chodzi o wyciag z pieprzu - to jest dopiero uzupelnienie diety!