Przygoda oraz firma Barbara Hofmann, zaprojektowały kolekcję 42 pędzli do makijażu, która jest przeznaczona zarówno dla profesjonalistów jak i amatorów makijażu. Pędzle wykonane są z wysokiej, jakości włosia syntetycznego lub naturalnego. Każdy pędzel wyposażony jest w drewnianą rączkę, która wraz z czarnymi lub miedzianymi skuwkami tworzą estetyczną całość. Specjalistka radzi, które pędzle warto mieć w swojej kosmetyczce i zdradza jak prawidłowo z nich korzystać.

Reklama

Pierwszym z pędzli jest ten przeznaczony do aplikacji podkładu w płynie.

- Płaski, szeroki pędzel z syntetycznego, elastycznego włosia, który (w przeciwieństwie do naturalnego) nie wchłania zbyt dużej ilości kosmetyku, zapewnia równomierną aplikację bez smug. Kształt pędzla pozwala na nałożenie podkładu również w zagłębieniach - przy uszach, skrzydełkach nosa i kącikach oczu. Aby uzyskać trwalszy efekt, zamiast rozcierać - wgniataj podkład w skórę - radzi Przygoda.

Kolejny krok w makijażu, to aplikacja pudru, przy tej czynności niezbędny jest pędzel do pudru. Jest to duży, szeroki pędzel z gęstego, bardzo miękkiego włosia naturalnego, przyciętego na okrągło. Rozprowadza puder (sypki, w kamieniu lub kompakcie) równomiernie na całej twarzy.

Reklama

- Lekko chropowata struktura włosia sprawia, że puder utrzymuje się na pędzlu i nie obsypuje się. Puder wgnieć w strefę "T", a resztę twarzy omieć. W ten sposób zwiększy się trwałość makijażu - sugeruje Przygoda.

Pędzel do pudru brązującego wykonany jest z gęstego włosia naturalnego. Jego ukośny koniec ułatwia rozprowadzenie bronzera pod kością policzkową i wymodelowanie twarzy.

- Pamiętaj, aby puder brązujący nakładać na puder sypki lub sprasowany. Skóra będzie sucha i nie zrobią się plamy - wyjaśnia specjalistka.

Reklama

Do różu makijażystka proponuje miękki owalnie wyprofilowany pędzel z włosia naturalnego. Jego delikatnie chropowata struktura ułatwia nabieranie produktu, bez obsypywania. Magda Przygoda radzi, aby na pędzel nakładać niewielką ilość różu. Lepiej go później dołożyć, niż zaaplikować zbyt dużo.

Płaski, średniej wielkości pędzel to ten przeznaczony do aplikacji cieni na górnej powiece ruchomej. Aby uzyskać trwalszy efekt makijażu oka, makijażystka radzi, aby przed aplikacją cieni nałożyć na powiekę korektor lub bazę, a następnie wgnieść cień.

- W ten sposób uzyskasz trwały, intensywny efekt - instruuje Przygoda.

Ostatnie poprawki najlepiej wykonuje się pędzlem - wachlarzem.

- Ten pędzel to S.O.S makijażu. Uratuje dolną powiekę, na którą obsypał się cień oraz twarz, gdy przesadzono z pudrem. Można nim także nakładać rozświetlacz na kości policzkowe, pod oczami oraz na grzbiecie nosa - wyjaśnia ekspertka.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!