Z kości na ości, z "dobrze odżywionych" na smukłe, z rubensowskich piękności na okazy zdrowia - różnie wyglądało odchudzanie polskich celebrytów. Jedno jest pewne - kilka największych gwiazd zainwestowało wiele pracy w nowe, lżejsze oblicze.

Reklama

Z jakim skutkiem? Czy wyszło im to na dobre? Zobaczcie...czytaj dalej...ANNA MUCHA

Bez wątpienia bohaterka najbardziej spektakularnej akcji "odchudzaniowej" w polskim gwiazdozbiorze. Wraz ze znikaniem kolejnych kilogramów obserwowaliśmy przemianę, jakiej ulegała Ania. Efektem finalnym była dynamiczna seksbomba, która wygrała "Taniec z gwiazdami" i rozpalała na stronach "Playboy'a". Imponujący ubytek wagi o 13 kilogramów był efektem pracy aktorki i specjalistów. Jak skrupulatnie wyliczył program "Dzień Dobry TVN", usługi za usługi pani dietetyk Mucha zapłaciła 2 tys. zł., a 7 tys. zgarnął specjalista od ćwiczeń. W sumie odchudzanie oprócz wysiłku kosztowało ją 15 tys. zł - po tysiąc za każdy kilogram!

czytaj dalej...
KASIA CICHOPEK


Każda młoda mama wie, że po przebytej ciąży nie jest łatwo wrócić do dawnej sylwetki. Taki sam problem nie ominął Kasi Cichopek, która podczas ciąży przytyła ok. 10 kg. Gwiazda zapewnia, że kluczem do zrzucenia zbędnej masy jest "pilnowanie się" i ćwiczenia, które swobodnie można wykonywać samemu w domu. Wystarczy "znać odpowiedni program jak ćwiczyć brzuch czy pośladki". Sama jednak na odchudzanie wydała pokaźną sumę. "To są bardzo ekskluzywne pakiety, z których korzystałam" - wyznała. Kasia skorzystała z usług tego samego sztabu, który odchudził Annę Muchę. Już po czterech miesiącach od rozwiązania zanotowała aż 19 kilogramów mniej! A jak sama twierdzi, konsekwencji w ćwiczeniach zabrakłoby, gdyby nie mąż, Marcin Hakiel, który wysyłał ja na ćwiczenia...

czytaj dalej...

KATARZYNA SKRZYNECKA

7 kilogramów w zaledwie 6 tygodni - oto spektakularne osiągnięcie Katarzyny Skrzyneckiej. Odmienioną, szczuplejszą gwiazdę mogliśmy podziwiać już pod koniec 2009 roku. Jak dokonała tak szybkiej zmiany? Szybkie tempo sugeruje drastyczne lub niebezpieczne metody, jednak Skrzynecka twierdzi, że kluczem do jej sukcesu była konsultacja z dietetykiem oraz intensywny ruch. Gwiazda jadła trzy posiłki dziennie, uprawiała ćwiczenia aerobowe, ćwiczyła też na bieżni i stepperze. Twierdzi, że takie sposoby pozwalają jej zrzucić nie 7, a nawet 11 kilogramów!

czytaj dalej...ReklamaBARTEK KASPRZYKOWSKI

Nie tylko panie imponowały ostatnio nową, wyraźnie szczuplejszą sylwetką. I nie tylko Mucha rozkwitała w "Tańcu z Gwiazdami". Bartek Kasprzykowski nie wygrał telewizyjnego show, ale prezentował nowe, coraz szczuplejsze oblicze. W sumie ubyło mu 10 kilogramów! W przypadku tego sympatycznego aktora cuda zdziałały... intensywne treningi do programu. Przebrnięcie przez osiem odcinków "TzG" i półfinał wymagało sporo wysiłku. W finale prezentował się już wspaniale.

czytaj dalej...

RUDI SCHUBERTH

Dla Muchy spektakularną zmianę stanowiło 13 kg. mniej, ale znacznie obszerniejszy w kształtach Rudi Schuberth ma na też swoim koncie znacznie większy sukces - zrzucił aż 30 kg! Całe szczęście gwiazdor chudł stopniowo, prezentując racjonalne i zdrowe podejście do odchudzania. Juror "jak oni śpiewają?" powinien w tej kwestii błyszczeć przykładem - radykalne diety i ćwiczenia są bowiem niebezpieczne dla zdrowia - nie mówiąc już o zdradliwym dla nowej sylwetki efekcie jojo...

czytaj dalej...

KASIA ZIELIŃSKA

Aktorka zawsze prezentowała się atrakcyjnie, nie sposób jej było zaliczyć do grona chudzielców. Jednak w ostatnich miesiącach wyraźnie schudła. Podobno dawny rozmiar 40 zamieniła na 38 a czasem ubiera się już w rozmiar 36. Na to osiągnięcie nie wydała jednak fortuny u żadnych specjalistów. "Jestem z siebie bardzo dumna i już nikt mi nie powie, że są jakieś diety cud! Trzeba ćwiczyć i odstawić ciastka" - przekonywała w rozmowie z tygodnikiem "Świat&ludzie". A efektywne ćwiczenia wymagały nie lada silnej woli. "Codziennie biegam i ćwiczę. Nawet jeśli plan zdjęciowy mam od siódmej, to wstaję o piątej i biegam. Nie ma zmiłuj" - relacjonowała swój reżim.

czytaj dalej...

EWA BEM

Jest nie tylko wspaniałą wokalistką i autorką piosenek, ale też znaną bohaterką perypetii związanych z odchudzeniem. Kilka lat temu przeszła kuracje odchudzającą i straciła aż 30 kg, co odmieniło ją nie do poznania. Wkrótce jednak artystka wróciła do dawnych kształtów. Problemy ze zdrowiem zachęciły ją do ponownego podjęcia wysiłku, którego efekty również były imponujące. "Polubiłam chrupać marchewkę i schudłam 15 kilogramów. Nie ma na mnie innego sposobu jak tylko zamknąć lodówkę i odciąć słodycze" - mówiła w rozmowie z magazynem "Na żywo".

czytaj dalej...

ODCHUDZAJĄ NIE TYLKO KOKOSY

Jak widać, sposobów na zrzucenie zbędnej masy jest wiele. Można wzorem Ani Muchy i Kasi Cichopek zatrudnić słono opłacany sztab różnych specjalistów. Ale osoby, których nie stać na taki wydatek (czyli przeważająca większość obywateli) nie powinny podupadać na duchu. Bo jak udowadniają niektóre przykłady nawet z grona gwiazd, do odchudzania nie są niezbędne wielkie pieniądze (choć z pewnością pomagają). Silna wola, która pozwoli trzymać się z dala od lodówki, wyrzec pysznych łakoci i wytrwać reżim codziennych ćwiczeń, też potrafi uczynić cuda. Życzymy powodzenia!