Uznawany za jednego z najbardziej oryginalnych współczesnych twórców mody Kirkwood, będzie w tym roku oceniać prace młodych projektantów. Designer nie ukrywa, że jest bardzo podekscytowany udziałem w Art&Fashion Festival:

"Jeszcze zanim otrzymałem propozycję przyjazdu na Art&Fashion, słyszałem o tej wyjątkowej imprezie odbywającej się w Poznaniu. Bardzo się cieszę, że zostałem zaproszony jako gość honorowy na tak ważne wydarzenie, które wspiera młodych artystów ze świata mody" - stwierdził Kirkwood.

Projektant Pollini weźmie również udział w specjalnym wykładzie "Statement Shoes" w ramach AFF Open University. Opowie na nim m.in. o współpracy z włoską marką. Kirkwood jest absolwent Central Saint Martins College. Swoją pierwszą kolekcję zaprezentował w 2005 roku, powołując tym samym do życia markę sygnowaną własnym nazwiskiem. Jego kolekcje inspirowane architekturą i relacją pomiędzy tradycją a modernizmem doceniły między innymi Grace Jones, Daphne Guiness i Isabella Blow.

Dotychczas Nicholas Kirkwood współpracował z takimi domami mody jak: Gareth Pugh, Meadham Kirchoff, Zac Posen, 3.1 Phillip Lim, Louise Gray, Boudicca, Erdem oraz z siostrami Mulleavy z marki Rodarte. W 2010 został mianowany dyrektorem kreatywnym Pollini.

To już piąta edycja Art&Fashion Festival. W tym roku festiwal trwa od 11 do 22 października.