Minęło już kilka dni od oskarowych uniesień, czas więc na refleksję. W oczy szybko rzuciły się te panie, które miały najpiękniejsze kreacje. Głośno chwali się Kate Winslet, która oprócz Oskara zgarnęła nagrodę dla najlepiej ubranej. Anne Hathaway w metalicznej sukni z kolekcji Armani Prive budziła zachwyt, Penelope Cruz w suknie Balmain wyglądała młodo i niewinnie. Podobała się także liliowa Natalie Portman w Rodarte i Sarah Jessica Parker w sukni à la księżniczka. To dla branży filmowej w Ameryce najważniejsza impreza w roku. Wybór sukni decyduje często o obecności na liście najlepiej i najgorzej ubranych danego roku. Projektanci walczą do upadłego o to, by ubrać jak najwięcej kobiet na czerwony dywan. Pomimo całego tego zamieszania, i gwiazdom i projektantom, zdarzają się wpadki, komentowane potem bezlitośnie przez cały świat.

Heidi Klum na pewno można pochwalić za wspaniałe, olbrzymie kolczyki i bransoletę do kompletu, jednak jej suknia pozostawia wiele do życzenia. Miała na sobie czerwoną kreację z kolekcji Rolanda Moureta, która kompletnie nie pasowała do różowej biżuterii, ani kolorem ani stylem. Suknia miała duże rozcięcie odsłaniające nogi wysoko po uda i rozcięty asymetrycznie dekolt. Na pewno to nowoczesna kreacja, jednak Heidi nie wygląda w niej zbyt dobrze.

Zobacz kreacje gwiazd w naszej galerii

Negatywne opinie zebrała także Jessica Biel. Choć jej faceta, Justina Timberlake’a wybiera się na najbardziej stylowego gwiazdora, ona nie potrafi dotrzymać mu kroku. W sukni koloru kości słoniowej a projektu Prady, wyglądała jak wielki, niezbyt dobrze opakowany prezent. Ni to kokarda, ni to wiązanie z przodu sukni, przez niektórych zostało przyrównane do niedbale zamotanego prześcieradła…

Błąd z kokardą w roli głównej uczyniła też Amanda Seyfried, młoda gwiazda filmu "Mamma Mia". Pomarańczowo-czerwona suknia była co najmniej passé.

Beyoncé powinna już przyzwyczaić się, że kiedy ją chwalą, to jest to jakaś wyjątkowa okazja. Nie tym razem jednak. Beyoncé ma nadmierne upodobanie do podkreślania mankamentów swojej figury, zamiast je umiejętnie maskować. Piosenkarka ma duża pupę i szerokie biodra a niezbyt duży biust, co dokładnie uwypukla jej oskarowa sukienka. Gwiazdy o takim kształcie nie powinny zakładać sukni o linii syreny. A Beyoncé dodatkowo niefortunnie wybrała wzór. W czarnej, zdobionej w złote kwiaty sukni wygląda jak kurtyna lub obicie kanapy w luksusowym jachcie. Podobną suknię, od Marchesy, założyła Vanessa Hudgens. Wygląda w niej na pewno lepiej, choć też nie był to trafiony wybór.

Reklama

Po niektórych nigdy nie można spodziewać się kreacji odpowiedniej do chwili. Jedną z takich osób jest... Whoopi Goldberg, która i tym razem nie zawiodła nas swoim fatalnym gustem. Ubrana od stóp do głów w lamparcie cętki zwracała na siebie uwagę i budziła uśmiech politowania. Na dodatek, te rękawy…

Tytuł najgorzej ubranej gwiazdy przypadł Sophii Loren, która prawdopodobnie wyciągnęła z szafy suknię sprzed 20 lat, bo pełna falbanek wokół ramion i kolan kreacja uczyniła z niej niemalże pośmiewisko. Zamiast skupić się na klasycznym stylu, który przystoi jej w tym wieku, duży dekolt i drapowania pokazały, że nie ma gwiazd zawsze ubranych z szykiem.