Przeanalizowali kompleksowy zestaw danych 3,5 miliona europejskich restauracji wegańskich, w których oszacowano średnie ceny posiłków wraz z gęstością restauracji wegańskich, oceną wartości użytkowników i dostępnością bezpłatnego Wi-Fi, aby stworzyć wskaźnik rankingowy dla każdego miasta.

Reklama

Kraków w Polsce zajmuje pierwsze miejsce na liście najbardziej przystępnych cenowo miast dla wegan ze średnią ceną w restauracjach wegańskich 11,19 € za jeden posiłek i 50,95% restauracji wegańskich z cenami poniżej 20,11 € (na podstawie średniego przedziału cenowego na tripadvisor). Polskie przysmaki można dobrze dostosować do wegańskich alternatyw z pysznymi opcjami, takimi jak Pierogi, Gołąbki, Gołąbki i Bigos.

Na drugim miejscu pod względem przystępnych cenowo wegańskich miast znajduje się Tallin w Estonii ze średnią ceną wegańskiej restauracji wynoszącą 16,50 euro. Oprócz tego 43,45% wegańskich restauracji ma ceny poniżej 20,11 euro. W Tallinie dostępnych jest wiele opcji roślinnych, niezależnie od tego, czy jesteś weganinem, czy po prostu chcesz spróbować smacznego i pysznego jedzenia. Opcje obejmują wegańskie zupy, hamburgery, curry, makarony i wiele innych.

Na trzecim miejscu znajduje się Budapeszt na Węgrzech, gdzie średnia cena wegańskiej restauracji wynosi zaledwie 15,81 euro, a 35,21% wegańskich restauracji kosztuje mniej niż 20,11 euro. Często znalezienie posiłków przyjaznych weganom jest wyzwaniem, zwłaszcza podczas podróży. Nie obawiaj się, odwiedzając tę kosmopolityczną europejską stolicę, będziesz mógł w pełni skorzystać z szerokiej gamy niedrogich restauracji roślinnych. Miasto jest notorycznie tanie do odwiedzenia, co obejmuje również wegańską ofertę, na której znajduje się dziedziniec pełen wegańskich ulicznych potraw w sercu miasta.

Na czwartym miejscu znajduje się Lublana w Słowenii ze średnią ceną wegańskich restauracji na poziomie 16,57 euro i 34,96% wegańskich restauracji z cenami poniżej 20,11 euro. Lublana to największe miasto Słowenii i jej stolica. Jest znane jako najbardziej zielone miasto w Europie z największą liczbą publicznych terenów zielonych na mieszkańca, a także przypadkowo jest zielone pod względem dostępności wegańskiej żywności z 6 wyłącznie wegańskimi restauracjami do odwiedzenia, znacznie więcej niż reszta Słowenii. Więc jedzenie wegańskie w Lublanie nie jest koszmarem, ponieważ wiele lokalnych potraw łatwo weganizuje.

Reklama

Pierwszą piątkę zamyka Bratysława na Słowacji ze średnią ceną restauracji wegańskich na poziomie 12,99 euro oraz 78,58% restauracji wegańskich z ceną poniżej 20,11 euro. Bratysława jest przesiąknięta średniowieczną i gotycką historią, dzięki wyjątkowemu położeniu na granicy trzech krajów. Pomimo całego jego historycznego zainteresowania, jego soczyste tereny zielone przyciągają turystów, którzy chcą zobaczyć malownicze zabytki obiecane w przewodnikach turystycznych. Ponieważ naturalne otoczenie i dzika przyroda są integralną częścią miasta, nie jest niespodzianką, że istnieje mnóstwo restauracji przyjaznych weganom, które zadowolą podróżnika dbającego o środowisko.