Nie drażnij kelnera, bo spotka cię kara. Rozmowa o kulisach gastronomii z autorami książki "Gastrobanda"

| Aktualizacja:

Jak skutecznie zdenerwować kelnera, co niespodziewanego można znaleźć w zamówionym daniu, jak wyglądają procedury związane z obsługą najważniejszych osób w państwie i jakie pułapki mogą czyhać na gości restauracji. O to wszystko zapytaliśmy Kamila Sadkowskiego i Jakuba Milszewskiego, autorów książki "Gastrobanda" ukazującej, nie zawsze przyjemne, kulisy branży gastronomicznej.

wróć do artykułu
  • ~vb
    (2016-07-02 11:19)
    Tak a pro po, to polecam fajny skecz Kabaretu Moralnego Niepokoju "Kelner" YT
  • ~Ppp
    (2016-07-02 15:59)
    Mim zdaniem częściej, niż “dani źle zrobione”, pojawia się problem “danie nieprecyzyjnie opisane”. Ostatnio wzróciłem uwagę kelnerce, że powinni przeredagować opis dania, bo opis w menu niezupełnie odzwierciedlał zawartość talerza – “bukiet z jarzyn” a “sałatka w vinegretem”, to jednak nie to samo. Zdarzyło mi się też podpowiedziec kelnerowi, jak powinien opisać danie, które samo w sobie było bardzo dobre, ale on nie znał odpowiedniego określenia na rodzaj klusek. Co do Magdy Gesler – nie zawsze podobają mi się jej propozycje menu, ale generalnie ma ona rację w zakresie dbałości o jakość jedzenia i starannej, kompetentnej obsługi. Pozdrawiam.
  • ~Ruchadlolesne
    (2016-07-03 01:24)
    Najbardziej mi przypadlosci do gustu "sperma w kaszance"
  • ~olo
    (2016-07-03 13:19)
    ciewkawe, nie nalezy zatrudniac wiesniakow ,ktorzy sikaja do piwa, albo spu... sie w kaszanke,bo maja problem osobisty, z jakims kilentem, nie potrafia go rozwiazac, bo klient tego nie zuwazy, a kelner chichra sie ze smiechu, wiec, problem klienta nadal istnieje
  • ~olo
    (2016-07-03 13:22)
    za bezpieczenstwo w restauracji odpowiadaja kelnerzy i tak jak wypraszaja goscia z nozem, tak powinni wyprosic rodzicow z biegajacym dzieckiem !! tu widze amatorstwo leszczy, dowcipnisiow
  • ~olo
    (2016-07-03 13:51)
    a nie zauwazyliscie, ze opowiadaja to cwane leszcze zadowolone z tego,ze sprzedali klientowi bociana albo psa albo siki w piwie i wzieli za to kase i jeszcze klienta pytali czy smakowalo ?? a klient potakiwal ? jaja co ? wcisnac kit frajerowi i wziac kaske !!
  • ~olo
    (2016-07-03 14:00)
    jest to problem ludzi niezadowolonych ze swojej pracy, bo maja zawyzone ambicje lu aspiracje, uwazajacych,ze laske robia,ze kogos obsluguja, czy wogole pracuja tu,a powinni byc dyrektorami za biurkiem, kelnerzy, pielegniarki, ktore tez potrafia napluc do zupy pacjenta albo dac gruba igle /byly takie wspomnienia/, he,he
  • ~olo
    (2016-07-03 15:48)
    powinien byc monitoring w kuchni czy na zapleczu, i dostarczany klientowi wraz z posilkiem,he,he a ja jadam w barach i tam mi nikt nie nasika do zupy
  • ~olo
    (2016-07-03 16:29)
    bardzo fajnie, kelner chory na HIV nasikal do piwa i podal klientowi namolnemu, buahahahaha
  • ~Tarantula
    (2017-03-26 10:17)
    Nagminne jest zatrudnianie jako kelnerów / kelnerek (więcej) młodych ludzi studiujących, bez żadnych umów, a po prostu "na gębę", nawet bez uzgodnienia stawki godzinowej (zawsze minimalnej netto), dorażnie w różnych godzinach i dniach. Jest to oczywiście zjawisko większych miast, gdzie są "wyższe uczelnie" a nawet "uniwersytety", i jest tam wiele młodzieży z prowincji. Zwłaszcza w Warszawie. Młodzi ludzie płacą wysokie czynsze za pokoiki czasem nawet bez łóżek, z jednym krzesłem, a dorabiają m.in. własnie jako opisani kelnerzy. Warszawa pod tym względem to stolica łajdactwa.
  • ~jollkkka
    (2017-06-29 20:05)
    ludzie otwierają restauracje, puby i knajpy jak szaleni. ale czy zdają sobie sprawę chocby z takiej sprawy podstawowej jak to co to jest food cost lub jak i na czym można zarobić w gastronomii - na jakich potrawach zarabiaja, a na ktorych traca? ile zarabiaja lub traca dzieki poszczegolnym kelnerom lub ile traca na marnowaniu skladnikow - bo ktos zamowil za duzo do magazynu. sprawdzone rozwiązanie it (zamiast kasy fiskalnej) dla gastronomii, dla mikro, malych i srednich firm, oferuje storyous com. jest ono takze najtansze na polskim rynku.