Złośliwi wypominają jej scenę z reklamówki wyborczej, gdy podaje mężowi zupę. A Anna Komorowska rośnie do roli prawdziwego kulinarnego autorytetu. Prezydentowa, jak donosi "Fakt", pracuje właśnie nad książką kucharską, w której zawrze prawdziwie ekskluzywne przepisy.

Reklama

Ekskluzywna kuchnia dla każdego

Jako żona głowy państwa Anna Komorowska ma przyjemność obcowania z najbardziej wysublimowanymi dziełami sztuki kulinarnej – w Belwederze pracują bowiem najlepsi kucharze. Poza tym żona prezydenta słynie z umiejętności przyrządzania dziczyzny. Pierwsza Dama postanowiła przybliżyć podobne specjały wszystkim rodakom. W książce znajdą się przepisy na takie przysmaki jak gulasz z dzika a la Pierwsza Dama, pasztet z sarny po prezydencku albo szaszłyk belwederski. Nie zabraknie też receptur na domowej roboty nalewki. Cała zawartość zostanie podzielona na cztery pory roku.

Kuchnia polska naszą wizytówką?

Jak mówi rzeczniczka prezydentowej, celem książki jest nie tylko zapoznanie rodaków ze specjałami z prezydenckiego stołu, ale również przybliżenie nowoczesnego podejścia do rodzimej kuchni.

Pani prezydentowa zaangażowała się w promocję kraju za pośrednictwem nowoczesnej polskiej kuchni – mówi Joanna Trzaska-Wieczorek, szefowa biura prasowego Kancelarii Prezydenta.

Książka ma ukazać się jesienią. Za jej napisanie żona Bronisława Komorowskiego nie otrzyma żadnego honorarium.

>>> Czytaj także: Kamiński odchodzi z polityki. Stać go!