W tym innowacyjnym urządzeniu zastosowano technologię podobną do samochodowej nawigacji satelitarnej. Z tym że, kuchnia wyposażona została w czujnik reagujący na ruch użytkownika. Pozwala on na odczytanie i interpretację działań osoby korzystającej z "mówiącej kuchni", dzięki czemu urządzenie może podpowiedzieć jej właściwą instrukcją w języku francuskim.

Reklama

Dodatkowo kuchnia wyposażona została w komputer, który pozwala np. na wybranie odpowiedniego przepisu, oczywiście z kuchni francuskiej. Dodatkowo, posiadacz kuchni dostanie zestaw garnków, wyposażonych w zintegrowane z kuchnią czujniki. Dzięki temu urządzenie będzie mogło w odpowiednim czasie przekazać mu właściwe polecenia. Oczywiście w każdym momencie korzystania z "mówiącej kuchni" jej właściciel w razie kłopotów ze zrozumieniem francuskiego będzie mógł zmienić język na angielski.

Urządzenie przeznaczone jest dla szkół, uniwersytetów i domów prywatnych. Będzie dostępne w sprzedaży detalicznej już pod koniec przyszłego roku. Jednak, zanim pojawi się na rynku, jego prototypy zostaną zainstalowane w Colleg'u w Newcastle i w londyńskim Institut Francais. Bon appetit!