Wielu ludzi uważa, że nie da się upiec pieczywa w domowych warunkach. Gumowe bułki doprawione garścią chemicznych spulchniaczy, pieczywo bez smaku, rogaliki z torebki? Możemy pożegnać niezdrowe nawyki. Okazuje się, że do przygotowania własnego chleba nie potrzeba specjalnych pieców, ani maszyn. Każdy, kto choć raz zmierzył się z ciastem drożdżowym może już cieszyć się na cudowne śniadanie.

Reklama

W sklepach ze sprzętem AGD możemy znaleźć maszynki do pieczenia chleba. Tymczasem do przygotowania aromatycznego pieczywa wystarczy zwykły piekarnik elektryczny lub gazowy. Wśród książek poświęconych kulinariom coraz częściej pojawiają się przepisy wg których możemy upiec domowy chleb. W najprostszym wydaniu są to wariacje na temat ciasta drożdżowego.

Chleb własnego wypieku to znakomity sposób na zdrowsze posiłki. Pieczywo pozbawione szkodliwych chemicznych spulchniaczy i konserwantów jest nie tylko smaczne, ale też lepsze dla naszego ciała, a jeśli zdecydujemy się do wypieku wykorzystać pełnoziarnistą mąkę, możemy także zadbać o zgrabną sylwetkę.

Więcej informacji można znaleźć np. na www.chleb.info.pl