Philipa Cardona - student z Malty - wymyślił urządzenie, dzięki któremu można przyozdobić cappuccino kolorowym rysunkiem. Zazwyczaj piankę posypuje się czekoladą albo kakao, są też specjaliści, ktorzy na tej stosunkowo niewielkiej powierzchni umieją ręcznie coś "narysować".

Reklama

NAPISZ NA PIANIE, ŻE GO KOCHASZ

Cardona poszedł wielbicielom kawowych dzieł sztuki w sukurs i wymyślił specjalną drukarkę do wzorów. Jak donosi portal www.gieldaspozywcza.pl: "Zapisane na kartach SD wektorowe (składające się z linii i okręgów) projekty rysunków lub napisów wywołuje się odpowiednią kombinacją klawiszy, a poruszająca się w trzech osiach głowica drukuje je na powierzchni pianki. Tusz - w którego skład wchodzą jadalne barwniki spożywcze i zagęszczająca gliceryna - jest nieszkodliwy dla zdrowia i nie psuje smaku. Na razie rysunki mogą mieć maksymalnie dwa kolory i nie można drukować obrazów rastrowych, złożonych z pojedynczych pikseli - na przykład zdjęć."

Jak się okazuje, drukarka może także służyć do robienia wzorów na waflach, ciastkach, a także na odpowiednio stabilnej pianie piwa. Wyobraź sobie minę swojego ukochanego, który zagląda do kufla i widzi napis: "Kocham cię"?

_______________________

Reklama

NIE PRZEGAP:

>>> Odchudź swój świąteczny stół
>>> Deser wszech czasów
>>> Jesień pod znakiem jarzyny