Najczęstsze problemy z karmieniem piersią i sposoby na ich pokonanie

| Aktualizacja:

Karmienie piersią to piękny moment, dzięki któremu między mamą a dzieckiem buduje się niepowtarzalna więź. Mleko matki to najlepszy pokarm, jaki kobieta może dać maluszkowi. Nie zawsze jednak ten sposób karmienia przychodzi z łatwością, mogą się pojawić problemy.

wróć do artykułu
 • ~Matka
  (2018-06-12 16:27)
  Moja Mama miala w latach 50 kilkoro dzieci, mowila, ze miala malo mleka, a do ostatniego dziecka miala nawet mamke. Ja mam jedno dziecko, tez myslalem, ze genetycznie zeleznie bedzie u mnie jak u mojej mamy, mialam male piersi. Jednak moj organizm nastawil sie na taka produkcje mleka, ze moglem 5 dzieci swobodnie wykarmic, ale nie moglem, bo na poczatku lat 80 tych nie bylo wolno ( w Niemczech) , ze wzgledu na rozne wirusy. Musialam mleko, ktore dziecko nie wypilo wylewac, ktore sciagalam specjalna pompa elektryczna. Petri byly towards i bolaly, w nocy nie moglem spac.. Moj organizm coraz wiecej produkowal, dostalam goraczki, pare ein nie karmilam, potem znowu, no i po miesiecu bylam taka wycienczona ta " produkcja" , ze moj lejarz dal mi tabletke na zatrzymanie laktacji. Moj lekarz powiedzial: co za marnotrawstwo. Ale co mialam robic, moj organizm nastawil sie tylko na produkcje mleka, o sobie " zapomnial" !
 • ~antola
  (2018-07-31 11:54)
  Moja Mała szybko nauczyła się dobrze ssać, tylko problem był z małą ilością pokarmu. Na szczęście posłuchałam starszej siostry i zaczęłam pić lactosan mama, dobry w smaku i łatwy w stosowaniu - saszetka do rozpuszczenia w wodzie, mleku, jogurcie :) A działa bardzo szybko, wzmacnia laktację i nareszcie mam tyle mleka, że trochę odciągam i mrożę.
 • ~Hela
  (2018-12-28 14:45)
  Lactosan to cudowny produkt dla kobiet, jest taki smaczny, że zrezygnowałam dla niego z porannej kawy. Ilość wypijanego płynu w ciągu dnia ma wielkie znaczenie i wpływa na laktację. Warto zastanowić się co tak naprawdę pijemy. Często okazuje się, że zostaje tylko kawa i mocna herbata.

Może zainteresować Cię też: