Gigantyczna liczba dzieci w Polsce cierpi na atopowe zapalenie skóry. Jak pomóc maluchowi?

| Aktualizacja:

Co piąte polskie dziecko cierpi na atopowe zapalenie skóry. Jest to przewlekła choroba o podłożu alergicznym. Jej charakterystyczną cechą jest uporczywy i bardzo silny świąd, wywołujący rozdrażnienie dziecka i powodujący problemy ze snem. Skóra z AZS jest skłonna do podrażnień, dlatego trzeba ją chronić i specjalnie pielęgnować, a przede wszystkim unikać alergenów, które mogą zaostrzyć przebieg choroby.

wróć do artykułu
 • ~mamuśka
  (2016-02-25 22:07)
  Słyszałam o kremie ectoSkin P7 z ectoiną, który polecany jest właśnie chorym na AZS. Bardzo dobrze łagodzi świąd oraz nawilża chore miejsca. Pomaga również w szybkiej regeneracji skóry zapobiegając przy tym ponownym obrzękom. Na pewno spełnia swoje zadania i myślę, że nie jednej osobie złagodzi skutki choroby.
 • ~grażynka
  (2016-04-25 16:17)
  Dobre są też kosmetyki eloderm dla dzieci. Są z emolientami, nawilżają i natłuszczają suchą skórę dziecka. Jak i również zmniejszają podrażnienia np. przy azs, alergiach itp.
 • ~Aguta
  (2016-04-26 21:55)
  Eloderm ma w swoim składzie substancje działające m.in. przeciwświądowo, łagodząco i przeciwzapalnie, takie jak panthenol, arginine, allantoin, oraz canola oil. Można z powodzeniem stosować nawet na bardzo wrażliwą skórę i to od pierwszego dnia życia dziecka

Może zainteresować Cię też: