Co sądzą Polki o karmieniu piersią i ile z tego jest prawdą? Ciekawe nowe dane

| Aktualizacja:

O zaletach karmienia piersią mówi się coraz więcej i chyba już każda mama słyszała o jego zbawiennym wpływie na zdrowie malucha. Wciąż jednak wiele kobiet nie decyduje się na ofiarowanie dziecku najlepszej z możliwych "diet". Co naprawdę sądzą Polki o karmieniu piersią? Ile dobrego otrzymuje dziecko, któremu przynajmniej na początku życia serwuje się mamine mleko? Odpowiedzi na te i inne pytania znaleźli autorzy raportu "Karmienie piersią w Polsce", powstałego pod patronatem merytorycznym Centrum Nauki o Laktacji, na zlecenie organizatora kampanii Mleko Mamy Rządzi. Oto one.

wróć do artykułu
 • ~OlgaH
  (2015-06-29 13:04)
  Co tu dużo mówić, karmienie piersia to najbardziej naturalny sposób, aby maleństwu dostarczyć wszystkiego, co powinno dostać. Natura nas tak skonstruowała. Trzeba jeszcze tylko uczyc i naszą służbe zdrowia, i młode mamy, że mm nie zastąpi mleka mamy i że kryzysy laktacyjne można pokonać przy użyciu dobrej woli oraz odpowiednich preparatów, takich jak np. femaltiker. A przede wszystkim nie wolno sie poddawac, bo walczy się o to, aby dziecko było jak najdłużej karmione tym, co dla niego najlepsze.
 • ~Kasieńka
  (2015-06-29 13:27)
  Karmienie piersią to najlepsze co może spotkać mame. Przy pierwszym malenstwie troche odpuscilam za co sie wstydze, bo mialam problemy i przeszlam na mieszanke :(( Teraz wspomagam sie femaltikerem, pije duzo wody mineralnej,wiem ktora pozycja jest dla Maluszka najlepsza. Kochani nie rezygnujecie z karmienia dzieci mlekiem mamy, bo to daje Maluszkowi najwieccej!
 • ~afioela
  (2015-09-18 13:33)
  Pogryzione i wiecznie ponaciągane piersi - rzeczywiście najlepsze co mogło mnie spotkać. Niemniej z pomocą odzieży do karmienia z http://prettymaternity.pl/kategoria/do-karmienia jakoś przetrwałam ten okres, ale nigdy więcej.
 • ~artemisja
  (2015-06-02 15:24)
  Najpiękniejszy widok jaki i może kobieta stworzyć, utrwalony w tysiacach obrazów przez najwiekszych malarzy świata. kobieta jest cudem natury należy ja kochac i szanowac.
 • ~Asia
  (2019-10-18 21:10)
  Karmiłam rok czasu. Początkowo było dużo trudności i drobnych kryzysów. Był nawet lactosan, wspomagający moja laktację. Później wszystko się unormowało i dziecko pięknie przybierało na wadze. Po powrocie do pracy musiałam zrezygnować z karmienia piersią.