W Polsce za często nacina się krocze przy porodzie! Oto możlliwe konsekwencje

| Aktualizacja:

Polska jest jednym z nielicznych europejskich krajów, w których rutynowo wykonuje się nacięcie krocza podczas porodu naturalnego. Zabieg ten przeprowadza się u 60 proc. pacjentek, podczas gdy w Europie tylko u ok. 10 proc. Nowoczesna medycyna uznaje bowiem zabieg ten za niepotrzebne okaleczanie kobiety i zaleca jego przeprowadzanie tylko w wyjątkowych sytuacjach, np. podczas porodu pośladkowego lub kleszczowego.

wróć do artykułu
 • ~ona
  (2017-03-29 09:23)
  no ok piszecie a nic z tym nie robicie ???????????? kto ma sie tym zajc by w polsce sie zmienilo i nie okaleczac kobiet
 • ~Zainteresowana
  (2015-08-19 15:00)
  Czy ktoś słyszał o ćwiczeniach z balonikiem Aniball? Mam dwa miesiące do porodu i całego tego nacinania strasznie się boję. Oczywiście jeśli będzie to zagrażało dziecku to ok niech nacinają. Coraz bardziej zastanawiam się nad zakupem http://www.aniball.pl/ tyle pozytywnych opinii.
 • ~magda83
  (2015-04-03 15:30)
  Mnie krocze pękło aż do odbytu, rozerwało się nacięte krocze jeszcze bardziej. Teraz musze się rehabilitować- na szczęście są takie miejsca w warszawie np na górczewskiej. Ale zanim mi ktooś powiedział że taka rehabilitacja istnieje długo męczyłam się z nietrzymaniem moczu, bólem przy stosunku.
 • ~tele-wic
  (2015-04-02 15:35)
  W rezultacie takie pocięte muszą jeździć na urlopy do Egiptu, Turcji czy Tunezji, aby na plaży brudny Arabus mógł jej odpowiednio dogodzić. Dlatego tyle Polek ślaja się po ciemku na tamtych plażach. O czym już wielokrotnie pisano!
 • ~sss
  (2015-04-02 13:56)
  Tylko wyjątkowy nieuk może takie rzeczy pisać. Widziałem w swoim życiu wielokrotnie konsekwencje pęknięcia krocza w czasie porodu . Czy piszący ten tekst wie o tym, że w wyniku niekontrolowanego pęknięcia krocza może dojść do uszkodzenia mięśnia zwieracza odbytu?. Konsekwencją jest nietrzymanie kału. Zanim się cokolwiek napisze należy co nieco poczytać i zasięgnąć opinii od kompetentnych osób, bowiem w przeciwnym razie, można wyjść na idiotę.