To, co "dziewczyńskie", jest gorsze - tego uczą polskie przedszkola

| Aktualizacja:

Kąciki do osobnej zabawy chłopców i dziewczynek w niektórych przedszkolach budują stereotypy dotyczące społecznych i kulturowych ról kobiet i mężczyzn. Na późniejszym etapie utrwalają je podręczniki - uznali uczestnicy poniedziałkowej konferencji w Sejmie.

wróć do artykułu
 • ~MLODY WYKRZTALCONY
  (2012-06-05 06:38)
  NALERZY ZAKAZAC SEKSISTOWSKICH LEKTOR!!!
  PRECZ Z CIRMEMNOGRODEM
 • ~Joana
  (2012-06-05 08:51)
  Zmienić stereotypy - strasznie trudne, wkradają się wszędzie. Ale można, wystarczy zacząć od siebie, np. wkadajc wiecej wysiku w wychowanie dziecka. Mam corke, chce ja ochronic, wzmocnic, dac jej sile, samodzielnosc, wyostrzyc jej uwage na stereotypy. Konsekwentnie nie posłałam jej na religię i nie było to trudne, za to w nastepnym roku przybylo takich rodzicow jak ja, tak wiec mozna, kazdy ma na to wplyw.
 • ~macho
  (2012-06-05 21:42)
  najwyższy czas nauczyć blondynki zmieniać samemu koła w aucie a nie czekać na jakiegoś durnego faceta
 • ~równo
  (2012-06-05 23:01)
  Ci teoretycy to przesadzają i tak z tych ich wysiłków to nic nie będzie. Nie wiem czy kobiety chciałyby orać pole, pracować w rzeźni przy uboju zwierząt, pracować w lesie jako drwale, być elektrykami pracującymi na słupach wysokiego napięcia, pracować przy oczyszczaniu ścieków, lub spychaczem równać teren na wysypisku śmieci. Tak jak kobiety nie ubiegają się o w/w "posady", tak i mężczyźni nie pragną być pielęgniarkami, przedszkolankami i nianiami, bo to nie leży w ich naturze, a z naturą nikt jeszcze nie wygrał. Mężczyzna może być dobrym opiekunem, ale tylko dla żołnierzy w wojsku , czyli energicznym kapralem nieprzebierającym w słowach ("Baczność!, Spocznij! Kolejno odlicz!, Gdzie leziesz ofiaro! K..., co ja wam mówiłem?).
 • ~Kasia
  (2012-06-08 22:10)
  BYm miala prosbe,bym chciala Pani Joanno,aby pani weszla na stroneMY3miasto ,i zobaczyla wypowiedzi Kasi i Ramony,ktore opisuja walke ze stereotypami ,na przykladzie wychowania dzieci w wieku przedszkolnym.mam nadzieje,ze pani zrozumie te panie i je poprze,poniewaz zostaly niesprawiedliwie osadzone za swoje wypowiedzi na ten temat.prosze wejsc na opis Konferencji dot.Rownouprawnienia z gory dziekuje.Odpowiadalam tam na swoje spostrzezenia w odniesieniu do kazdego z akapitow.