Podstawą letniego makijażu powinna być baza pod makijaż. Ma za zadanie wygładzić skórę tak, aby podkład lub puder rozprowadziły się równomiernie i pod wpływem potu nie zaczęły osiadać w porach, zmarszczkach i załamaniach skóry. Baza może dodatkowo zmatowić błyszczącą skórę: najlepiej wybrać specjalną dla skóry tłustej i mieszanej. Specjalną bazę można użyć na powieki, pod cienie do powiek. Cienie nie będą osiadać w załamaniach powieki.

Reklama

CO WOLNO, A CZEGO MAMY UNIKAĆ?

W szczególnie upalne dni lepiej zrezygnować z kosmetyków o ciężkiej konsystencji i zamienić je na lżejsze. Jeśli masz dobrą cerę, daj skórze odpocząć i w ogóle zrezygnuj z podkładu. Poprzestań na bazie i pudrze transparentnym. Lepiej zrezygnuj też z różu w kamieniu i zastąp go różem w musie i kremie – zapewni bardziej naturalny efekt.

Nie unikniesz pocenia się, dlatego warto zaopatrzyć się w tusz do rzęs oporny na działanie wilgoci. Jeśli nie lubisz trudów, jakie wiążą się ze zmywaniem tego wodoodpornego, możesz wybrać złoty środek: mascarę odporną na wilgoć, będącą wersją pośrednią między zwykłą a wodoodporną. Wytrzyma pot i łzy, wieczorem nie oprze się twojemu preparatowi do demakijażu.

______________________

NIE PRZEGAP:

>>> Bal maskowy w środku lata
>>> Jesień to pora zrzucania skóry
>>> Kup aparat, który momentalnie cię odchudzi