Inne
Reklama

Scenariusz serialu powstał na podstawie książki Candace Bushnell o tym samym tytule. Bushnell jest też autorką książki, na podstawie której powstał kultowy już "Seks w wielkim mieście".

Podobnie jak tam, akcja "Szminki w wielkim mieście" rozgrywa się w Nowym Jorku. Tym razem bohaterki są nieco starsze niż Carrie i jej koleżanki, bardziej skupione na karierze i żyją w o wiele bardziej okrutnym świecie. Wendy (Brookes Shields) jest producentką filmową, żoną muzyka, rozdartą między szefowaniem wielkiemu studiu filmowemu a dorastającą córką, dla której wciąż ma za mało czasu. Nico (Kim Raver) to bezwzględna i skupiona na swojej karierze szefowa topowego kolorowego magazynu dla kobiet, ma starszego męża i młodszego kochanka. Victory (Lindsay Price) jest wrażliwą indywidualistką, projektantką mody, która rozpaczliwie próbuje przebić się w środowisku, lansując markę pod własnym nazwiskiem. Trzy bohaterki, oprócz dążenia do władzy i sukcesu, łączy wielka przyjaźń.

Akcja tym razem nie skupia się na seksie, tylko na walce kobiety o swoją pozycję społeczną. Rozgrywa się w świecie mediów, wielkich przyjęć i jeszcze większej gotówki, który w serialu wygląda jak akwarium z piraniami. Do nieustannego stresu zawodowego dochodzi napięcie związane z życiem prywatnym, bo kobieta w Nowym Jorku musi być perfekcyjna pod każdym względem.

Książka, na podstawie której powstał scenariusz, wydana również w Polsce, odbiła się mniejszym echem niż przygody Carrie na Manhattanie.

"Szminka w wielkim mieście" zadebiutowała na antenie amerykańskiej stacji NBC w lutym. Teraz pokazywana jest już druga seria, a kolejna jest przygotowywana. Czy Polki polubią Wendy, Nico i Vic? Zobaczymy. "Seks w wielkim mieście" wywołał lawinę rozmów o kobiecym życiu erotycznym. Być może "Szminka…" ożywi dyskusje o tym jak ciężko przebić się Polkom przez zawodowy "szklany sufit".