Autorka książki "Matki i córki we współczesnej Polsce": Nieposiadanie dziecka wciąż jest źródłem konfliktów [ROZMOWA]

Kiedyś nie można było, bez narażania się na ostracyzm, stwierdzić, że nie chce się dziecka. Ale przede wszystkim dla wielu kobiet to było w ogóle nie do pomyślenia. To właśnie te obszary "nie do pomyślenia" są dziś źródłem dużego napięcia między pokoleniem matek i córek - mówi "DGP" dr Elżbieta Korolczuk z Uniwersytetu Södertörn w Szwecji, autorka książki "Matki i córki we współczesnej Polsce", która ukaże się w lutym.

wróć do artykułu
 • ~Polka w UK
  (2019-01-11 13:03)
  Nigdy nie rozumiałam i tak naprawdę zawsze gardziłam matkami, które niszczyły swoje własne córki. Robiły wszystko, żeby córka nie zdobyła wymarzonego wykształcenia, krytykowały brak wnucząt i nie wspierały emocjonalnie i praktycznie swoich córek. Synkom pozwalały na wykształcenie i nic nie robienie po pracy. Do dzisiaj spotykam takie kretynki.
 • ~Seitan
  (2019-01-12 08:25)
  Ciezko jest pojac ten owczy ped do nie posiadania dzieci, rodziny stalego partnera. Pozniej taka 30-40 latka po trzeciej przecenie budzi sie samotna bez sensu w zyciu, wpada w depresje i nalogi. Tak to jest gdy postepuje sie wbrew naturze.
 • ~Krystyna z Agencji
  (2019-01-13 11:35)
  Niektore kobiety sa tak nieatrakcyjne, ze trudno im znalezc partnera do kopulacji. A jak juz znajde, to pijanego. A pijanym nie staje.
 • ~wiejski głupek
  (2019-03-27 15:05)
  Jeżeli twierdzą, że mamusia zrobiła głupotę i ją urodziła, to taka córeczka powinna naprawić tą głupotę mamusi i sama się zlikwidować.