• ~ciek kawy
    (2015-06-17 08:43)
    No dobrze, a może ktoś mi wyjaśni czym różnią się procenty od PUNKTÓW PROCENTOWYCH ???
  • ~PIotr
    (2015-06-17 09:43)
    np. jeden kandydat zdobył 55% głosów a drugi 45%, więc przewaga wynosi 10 punktów procentowych, ale pierwszy zdobył o 22% głosów więcej, niż drugi.
  • ~Bebok
    (2015-06-17 09:59)
    Może z trochę innej beczki...ale wy też robicie ten błąd. Jak w sejmie przegłosują coś bez sprzeciwu kogokolwiek, to jest to jednomyślne głosowanie a nie jednogłośnie...
  • ~Krzych
    (2015-06-17 11:45)
    Dzięki za bardzo przydatne, a nieznane lub nieuświadamiane, wyjaśnienia lub przypomnienia...
    Dzięki Piotrze za wyjaśnienie znaczenia punktów procentowych.
  • ~rychu
    (2015-06-17 13:16)
    chwala za troske o piekno i poprawnosc jezyka polskiego, ale ... no wlasnie, zawsze jest jakies "ale" - nie rzuca mna o sciane kiedy ktos powie "raza" zamiast "razy" lub odwrotnie, ale do wscieklizny dorowadza mnie kiedy widze ze jakis matol, pismak niedouczony napisal "eksploruje" !!! to jest koszmar i calkowity brak szcunku dla jezyka polskiego oraz kultury, ktora go stworzyla !!!

    ~ciek kawy2015-06-17 08:43 - to jeszcze jeden przyklad matolstwa pismakow !!! jeden punkt procentowy to jest 0,01%, ale banda niedouczonych kretynow nie ma o tym pojecia i uzywa tych pojec zamiennie !!! np.: przewaga 2 punktow procentowych w badaniach statystycznych jest bez znaczenia, bo przyjmowany blad statystyczny wynosi ok. 3% !!!
  • ~Towarzysz Liczebnik
    (2015-06-17 17:27)
    @~ciek kawy2015-06-17 08:43 - to jeszcze jeden przyklad matolstwa pismakow !!! jeden punkt procentowy to jest 0,01%, ale banda niedouczonych kretynow nie ma o tym pojecia...

    W ogóle, żeby się wypowiadać na temat liczb - trzeba mieć nie tylko o nich jakie-takie "pojęcie", ale też precyzyjny mózg!

    I jak się pisze, o tym, czym jest, a czym nie jest jeden punkt procentowy - to nie wolno sadzić bredni w rodzaju:

    " jeden punkt procentowy to jest 0,01%"

    bo się dzieci w szóstej klasie śmieją!

    I trzeba sobie uświadamiać jasno, że 0,01% - to jest 0,0001 całości (jedności)!!!

    W ogóle - jak się używa znaku "%" - to trzeba wiedzieć, co ten znak znaczy!

    Więc jak to jest mości wykształciuchu z przeciekiem kawy do mózgu?

    Czy " jeden punkt procentowy to jest 0,01%",
    czy " jeden punkt procentowy to jest 0,01 od całości" traktowanej w tym wypadku jako " jedność"???

    Przy okazji zapytam - dlaczego wszystkie pismaki uporczywie piszą

    "kupimy coś tam 35% taniej" zamiast "kupimy coś tam o 35% taniej",

    oraz "nastąpił wzrost 400%" (przy czym chodzi im akurat o wzrost czterokrotny!) - zamiast poprawnie napisać:

    "nastąpił wzrost o 300%"???

    i tak dalej, i tak dalej, i tak dalej...

    Długo można by biadać nad stanem wiedzy Polaków, ale po co sobie psuć wątrobę?
  • ~ja ja
    (2015-06-17 17:58)
    CYFRA czegoś tam wynosi np 25. Tak mówią mądrale często w telewizji m.in. wielu polityków, dziennikarzy, a co śmieszniejsze ekonomistów. Bidule utożsamiają liczbę z cyfrą.
  • ~tea
    (2015-06-17 23:42)
    Jeżeli np. rata kredytu wzrosła z 5% o jeden punkt procentowy, to wynosi ona 6%.
    Gdy ta sama rata wzrosła o jeden procent, to wynosi ona 5%+1%*5%.
  • ~olaf
    (2015-06-23 09:27)
    zdjęcie 3 zgadza się 24. urodziny a nie 24te to nie język angielski. Pomijam koszmarki typu : 2gi 1 szy 1 wszy itd.