• ~mkk
    (2014-02-07 10:50)
    Szanowna Redakcjo,
    to które jest poprawne?
    Bo tak napisałas górnie, chmurnie i inteigentnie, że trudno sie połapać...

    Napiszcie: poprawnie...niepoprawnie...
  • ~gocha
    (2014-02-07 12:08)
    Jakiś mądrala to pisał...
    Dalej nic nie wiadomo.
  • ~slepy polonista
    (2014-02-15 10:44)
    nie bawcie sie w klasowke z jez polskiego -sens wyrazonej mysli ma znaczenie a nie ortografia za 2-3 lata obowiazkowo bedziemy mowic po angielsku. tyle w temacie...
  • ~Lena
    (2014-02-08 11:33)
    Coś podobnego! Redakcja przejęła się i poprawiła własne błędy. To miło. Poproszę w takim razie o zdjęcie moich poprzednich komentarzy, ponieważ teraz są one nieadekwatne:)
  • ~Lena
    (2014-02-08 10:09)
    Co do "lat 20.", to prawda. Forma "lata 20-te" jest błędna, choć głęboko utrwalona. Maniera nie ma tu nic do rzeczy.
    Wyraz "super" jest przedrostkiem i jako taki powinien być pisany łącznie: "supercena". Można dopuścić użycie go w funkcji przymiotnikowej i wtedy rzeczywiście mamy "super cenę".
  • ~Lena
    (2014-02-08 10:00)
    Podobnie przykład z "to" w funkcji spójnika oraz cząstką "bym" - pisze się ją łącznie z czasownikami i spójnikami: "Gdybym wiedział, że to taki dureń, tobym mu nie zlecił przygotowania tego materiału".
    Jeśli chodzi o "tak"i 'że", to rzeczywiście są to dwa wyrazy w funkcji spójnika dwuczęściowego lub zaimka i spójnika. Miejsce postawienia przecinka zależy od intencji autora: "Poradziłam sobie, tak że [=więc] nie musisz mi pomagać" lub "Poradziłam sobie tak, [= w taki sposób] że nie musisz mi pomagać".
  • ~Lena
    (2014-02-08 09:46)
    Co za bzdura! Akurat pisze się "eksmąż", "eksżona", "eksredaktor" - jakkolwiek dziwnie to wygląda. Proponuję rozważyć użycie tego ostatniego słowa w stosunku do osoby, która swoimi wypocinami ośmieszyła siebie i redakcję.
  • ~straniera
    (2014-02-08 08:37)
    sorki ale chyba super, i ex nie są polskimi wyrazami nie macie własnych podobnie jak np. Budżet partycypacyjny, Amarican Hustle (gdzie nie potraficie niczego dobrze wymówić!!) czy tak Autopromocja!!! jesteście zakompleksionymi debilami!!!
  • ~Wokulski
    (2014-02-07 13:39)
    LATA 20-TE to nie błąd tylko archaiczna maniera!
  • ~Robnad
    (2014-02-07 10:54)
    nasz ukochany i jedyny (oby żył wiecznie)prezydĘt nie ma takich zmartwień.
    takich słów nie używa, zaś błędy wali seriami.