• ~gośćó
    (2013-12-10 11:22)
    mikro bon ton dla ...
  • ~ja ja
    (2013-12-10 21:19)
    Jest taki jeden polityk z PSL, który mówi "polytika". Inny polityk - z PO - mówi "cieba", zamiast "trzeba". A eksminister finansów mówił "piniądze".
  • ~rybak
    (2013-12-10 19:17)
    Protestuję przeciwko uznawaniu - w naszej rzeczywistości - za błąd wyrażeń "fakt autentyczny" i "pełny komplet".
    Pełne faktów są sprawozdania partii rządzących. Życie zaś demonstruje fakty autentyczne.
    Kupiłem zamek do drzwi. Na pudełku był napis "komplet". W środku brakowało dwóch śrubek. Niestety, nie był to pełny komplet.

    Bałtroczyk ma rację.
    W dodatku "przyszłem" akcentuje tempo przyjścia: "przyszłem" - szybko; "przyszedłem" - powoli. "Ledwo siadłem jak przyszłem, a już wstałem i wyszłem" - to dopiero ma dynamikę, a nie jakieś tam żółwie "przyszeeedłem", "wyszeeeedłem"...
  • ~911
    (2013-12-10 20:04)
    Wytrzeźwiej, albo zmień dilera, bo ci straszne siano sprzedaje..
    Strzel sobie rano ćwiartkę czystej wódy, popij niegazowana wodziczką, Zadzwoń 911.
    Czekaj!
    W niektorych przypadkach jest to uleczalne...
  • ~jacol
    (2013-12-10 20:09)
    A takie zwroty pójdom, pojdo,polytyka,zrobio to specjalność PSL a także innych partii politycznych
  • ~ALA
    (2013-12-10 20:16)
    Z TYM "JA ROZUMIĘ" I "JA ROZUMIEM" RADZILABYM AUTOROWI TEKSTU UWAZAC. PEWNIE NIE "ROZUMIE" KIEDY MOZNA ICH UZYC
  • ~pk
    (2013-12-10 20:28)
    Jestem mechanikiem , nie znajduje czasu na studiowanie polskiej gramatyki, ktora to zmienia sie w zaleznosci od punktu widzenia profesorow polonistyki. Za kilka lat bedziemy mieli kolejne rewolucje gramatyczne. Na zrozumienie gramatyki moze nam nie wystarczyc zycia. Niech sie nia zajmuja ci ktorzy chca sie nia zajmowac. Nie wymagam od profesora polonistyki znajomosci zasad mechaniki samochodowej. Wazna jest komunikatywnosc i to wystarcza przecietnemu uzytkownikowi jezyka polskiego.
  • ~putysta językowy
    (2013-12-10 20:33)
    Nagminne "mi" na początku zdania, zamiast "mnie". Np. mi się to nie podoba, zamiast mnie się to nie podoba. Ten błąd popełniają także często dziennikarze, choćby p. Pochanke i in.
  • ~grk
    (2013-12-10 20:45)
    "~pk2013-12-10 20:28
    Jestem mechanikiem ..."

    Po pierwsze - zasady gramatyki zmieniają się nie częściej niż, powiedzmy, co 50 lat. Po drugie - chyba wymagasz, zwłaszcza od ludzi wykształconych, umiejętności choćby uzupełniania oleju silnikowego, płynu chłodzącego czy płynu do wycieraczek? Po trzecie - błędy językowe szkodzą przede wszystkim właśnie komunikatywności
  • ~starszy pan
    (2013-12-11 04:16)
    A może byście pokazali piękne wypowiedzi lidera PiSiastych ? widzom ,jedzom gwizdajom ,nie wiem czy nie pierrdzom .