• ~chtury
    (2013-09-04 06:39)
    Dzieciaki, braciaki...
  • ~degust
    (2013-09-03 22:46)
    gk2013-09-03 18:56 pisze m.in.:
    zapomnieliście państwo, chcecie państwo (powszechny błąd w mediach, zamiast: ZAPOMNIELI PAŃSTWO, CHCĄ PAŃSTWO)

    Bardzo słusznie zwraca Pani/Pan uwagę na to drażniące zjawisko. Dodałbym jeszcze zwracanie się per "wy" do społeczeństwa lub dziennikarzy przez Donalda Tuska - dowód na totalny brak kultury, prymitywizm oraz zwykłe chamstwo.
  • ~AJWAJ
    (2013-09-03 17:41)
    Po najmniejszej linii oporu idąc – wiem, że ten ekskluzywny artykuł nie zasługuje nawet na 10 gram uwagi, biorąc pod uwagę TRZY możliwe alternatywy, z których TĄ najważniejszą należy wybrać, bowiem konsensus musi grać rolę w dealu. Dzisiaj jest TRZECI wrzesień, więc jestem spolegliwy, czyli rozluźniony – dalej już nie będę prokurować tekstu…
  • ~trel
    (2013-09-03 17:53)
    to i ja dodam coś od siebie:
    dołanczam-dołączam
    przyłanczam-przyłączam
    włanczam/wyłanczam-włączam/wyłączam w tego typu czasownikach prawie WSZYSCY posługują się niestety niepoprawnymi formami!...a co dalej? a to:
    wziąść-wziąć
    orginalny-oryginalny
    standartowy-standardowy
    sześset złotych-sześćset złotych
    przezroczysty-przeźroczysty
    rozumię-rozumiem
    proszę Panią-proszę Pani
    rozumię-rozumiem
    jakiś-jaki chś
    odnośnie czegoś-odnośnie do czegoś
    na dworzu-na dworze
    w cudzysłowiu-w cudzysłowie
    pełnić rolę- rolę można grać/odgrywać albo uprawiać...buhahahaha a pełnimy raczej funkcję
    pisać coś z małej/dużej litery-pisać małą/wielką literą lub od małej/wielkiej litery
    adres zamieszkania-adres lub miejsce zamieszkania...ach i nieśmiertelne:
    poszłem, doszłem, weszłem, zeszłem i oczywiście mój ulubiony "co tu pisze"
    Pozdrawiam serdecznie i czekamy na następne "kwiatki"
  • ~MELANIA
    (2013-09-03 18:23)
    Do @ED "MÓWI SIĘ DOWCIPNY ZAMIAST DOWCIAPNY" - A STOPNIUJĄC BĘDZIE DOPOCHWOWY. A @123 POWINIEN JEDNAK ZACZĄC LECZENIE ZAAWANSOWANEJ PARANOI !!!
  • ~gk
    (2013-09-03 18:56)
    A:
    zapomnieliście państwo, chcecie państwo (powszechny błąd w mediach, zamiast: ZAPOMNIELI PAŃSTWO, CHCĄ PAŃSTWO);
    piątka dzieci, dwójka dzieci (zamiast PIĘCIORO DZIECI, DWOJE DZIECI, a nie tak jak piątka bez sternika);
    no i powszechne JEDNO Z... Tak powszechne, że z rozpędu stosowane jest też: JEDNE Z...(!)
  • ~Ironiamus
    (2013-09-03 20:54)
    Komentarz dot. wypowiedzi: "~AJWAJ2013-09-03 17:41 Po najmniejszej linii oporu idąc – wiem, że ten ekskluzywny artykuł nie zasługuje nawet na 10 gram uwagi, biorąc pod uwagę TRZY możliwe alternatywy, " ---xxx--- ALTERNATYWA to dwie możliwości - i PRZECIWSTAWNE możliwości.
  • ~babcia Renia
    (2013-09-03 21:02)
    Ludzią, dziecią itp - to dopiero jest nowomowa zataczające coraz szersze kręgi
  • ~rurza gurska
    (2013-09-03 21:11)
    Kiedyś usłyszałem opinię profesora:
    "Ponad 99% Polaków nie mówi poprawnie po polsku"
    Równie dobrze profesor weterynarii mógłby zawyrokować, że 99% koni nie ma prawidłowego końskiego ogona, ponieważ on profesor za wzorzec ogona uznał taki i owaki, a nie takie, jak prawdziwe konie mają.

    W jakim języku mówi więc 99% Polaków??? Po inuicku?
    Tego typu opinie odnoszą się do wzorca języka, nie zaś do samego języka. Polacy mówią po polsku zawsze, nawet jeśli profesor znajdzie tam sto dziewięćdziesiąt dziewięć błędów. Profesorowie umieścili w słowniku wzorzec języka polskiego wymyślony przez siebie samych. Prawdziwy język polski to język Polaków jakim Polacy posługują się wszędzie i zawsze, Polacy każdego stanu, z każdego regionu. Wyszukiwanie błędów językowych jest jak wyszukiwanie błędnych kropel deszczu, co już łatwiej uznać za mocno bez sensu.
  • ~Alek
    (2013-09-04 02:45)
    a wasz ukochany blad? ktos bije w kogos?