• ~Bolek
    (2012-10-01 21:23)
    Słuchać kogoś, kto mówi piękną polszczycną to uczta duchowa.
    A więc "uczta" się mówić poprawnie po polsku
  • ~Baca
    (2012-09-28 07:44)
    On, Ona, Ono - "tak ma".
    Poprawna forma - Takie jest, tak postepuje, tak wyglada.
    W TVN nawet proszek do prania "tak ma", ze pierze najwieksze brudy.
  • ~EWA KOBY
    (2012-09-28 21:57)
    MIE MARTCIE SIE ROZUNIE 90 JEZYKOW SWIATA ZAWSZE TO SAMO
  • ~hawr
    (2012-09-28 19:31)
    Często słyszę"lubiała" zamiast "lubiła" oraz "w każdym bądż razie" zamiast" -"w każdym razie".
  • ~Fik
    (2012-09-28 17:18)
    Nagminnie używane "dlatego bo" zamiast "dlatego że".
    Bardzo powszechny błąd w rzekomo wyższych sferach.
  • ~Ilona
    (2012-09-29 13:47)
    Mnie do szału doprowadzają wszędobylskie "dzieciaki" jakby DZIECI juz nigdzie nie było.
  • ~messer
    (2012-09-28 15:25)
    Nie ma czegoś takiego jak błąd w języku naturalnym. Ludzie mówią jak chcą, komunikują się ze sobą kodami, które tworzą według swoich doświadczeń i upodobań. To lud tworzy język, rolą językoznawców jest co najwyżej badać stan języka.

    Zupełnie inna sprawa w wypadku języków mających formalne parsery, np. językach programowania, gdzie składnia i semantyka jest explicite sformułowana.

    Miodkom i im podobnym - wara od języka!
  • ~przyjezdny
    (2012-09-29 20:34)
    A ja chrzanię tą waszą poprawność językową i mówię jak chcę i co chcę.
    Dla mnie ważne, żeby to co mówię zostało właściwie zrozumiane.

    Poprawność mam gdzieś!
  • ~Menda-Zaleski
    (2012-09-29 12:47)
    Byli kiedyś tacy od kultury języka,którzy sugerowali Narodowi by pisał fonetycznie
    i bez gramatyki.Obecnie lansowana jest tzw."nowomowa" przez prezenterów TV, dziennikarzy pism brukowych i nie tylko.Chamstwo językowe,a zwłaszcza przecinki
    co drugi wyraz ****** są na porządku dziennym naszych rozmów,filmu,teatru,a nawet w kuluarach Sejmu,Senatu.Jest bez znaczenia "jak cię słyszą tak cię widzą"
    dla Niesiołowskich,Kaliszów czy Palikotów.Na tym Forum też czasami czytamy wypowiedzi kalek językowych,niestety.
  • ~hanka
    (2012-09-28 12:35)
    Polski jezyk w ostatnich latach bardzo sparszywial. Nazwijmy to demokratyzacja jezyka. I akcentowanie i wymowa jest coraz bardziej "ludowa." Tego juz nie mozna wykrzewic. Smutne, ale z tym juz musimy zyc.