1. Przygotuj się

Ideałem będzie, jeśli już teraz rzucisz palenie, przynajmniej na tak długo, żeby nie kopcić od rana w sylwestra do wieczora w Nowy Rok. Przy okazji zacznij dziś... czytać książkę jakiegoś znanego pisarza. Tak, żeby ją przeczytać do połowy tygodnia. Nie pytaj dlaczego - o tym potem!

2. Bądź jak Zorro

Skompletuj ubranie. Żadne białe koszule, krawaty i spodnie w kant. Dziewczyny mają takich pod dostatkiem w biurach. Kwieciste koszule i buty z rzemykami też odpadają - kelner w hawajskiej knajpie rzadko kiedy ma wzięcie. Liczy się mężczyzna w tajemniczym ciemnym stroju: cienki golf, szara jednolita marynarka, spodnie mogą być też czarne - płócienne. No i buty... Tylko ciemne półbuty bez połysku. Zorro jest inny niż wszyscy i tym uwodzi kobiety!

3. Przyjdź późno

Najlepiej, byś pojawił się nagle i bez towarzystwa, przynajmniej godzinę po innych. Nie bądź wesołkiem, udawaj, że trafiłeś tu przypadkiem. Stań z boku, markuj, że gdzieś dzwonisz... Dziewczyny uwielbiają tajemniczych facetów...

4. Namierz cel

Stań przy oknie - pamiętaj: tam, by chwilę odpocząć, będą podchodzić dziewczyny. Skup się na tych, które przyszły w towarzystwie jakiejś pary. Jeśli taka osoba też obserwuje teren - masz szanse!

5. Oddaj się w opiekę

Poproś dziewczynę do tańca, ale powiedz jej, że długo już nie tańczyłeś i boisz się zbłaźnić. Kobiety to matki, opieka leży w ich naturze. A w swoim wdzianku Zorra i tak nie wyjdziesz na ciapciaka. Po tańcu zaproponuj, że przyniesiesz jej drinka. Taka opieka za opiekę zbliży was.

6. Bądź inny

Zapytaj ją, co będzie sobie ślubować od Nowego Roku. Powiedz, że ty żyjesz inaczej już od kilku dni (rzuciłeś palenie!). Powiedz, że strasznie się męczysz bez nikotyny. A cierpienie zabijasz... czytaniem (teraz powiedz co ostatnio czytałeś!).

7. Nie umawiaj się

Bo nie o to chodzi, żeby tę noc zakończyć jedynie... wpisem w kalendarzyku. Tuż przed dwunastą zniknij na chwilę, żeby się przy niej pojawić dokładnie w momencie toastu. Zapytaj, czego jej życzyć - poczuje się ważna w tym najważniejszym momencie! I koniecznie musicie razem wyjść, by obejrzeć sztuczne ognie!

8. Odwieź ją do domu

Nie zapraszaj jej do siebie. Zaproponuj, że odwieziesz ją do domu taksówką. W tym nie ma nic nachalnego. Jeśli jej zależy na tobie, to będzie się bała, że po prostu ją wysadzisz i pojedziesz dalej.

9. Pocałuj ją

Zapłać taksówkarzowi i oboje wysiądźcie przed jej domem. Od razu powiedz dziewczynie, że zaraz zamówisz drugą taksówkę. Nadeszła właśnie chwila prawdy - pocałuj ją! A potem czekaj, co zrobi ona. Jest duża szansa, że zaprosi cię do siebie. A jeśli zaprosi...

10. I co dalej?

Dopowiedz sobie sam. Zwłaszcza że nam już szczegółowych porad udzielać nie wypada. Jedno jest pewne - w bardzo intymnej sytuacji też można czarować