O tym, że prezydent Francji ma słabość do pięknych pań wiadomo nie od dziś. Spekuluje się, że to właśnie z powodu innych kobiet rozpadło się jego małżeństwo z Cecilią. W każdym razie prezydencka para rozstała się w przyjaźni i zrozumieniu. Cecilia zaraz po rozwodzie przeprowadziła się do Londynu i zamieszkała ze swoim kochankiem Richardem Attiasem, a sam prezydent widywany był u boku gwiazdy francuskiej telewizji, Laurence Ferrari.

Baczni obserwatorzy zauważyli, że od pierwszego spotkania, które miało miejsce w programie dziennikarki, "zaiskrzyło" między gospodynią a jej gościem. Wkrótce potem Laurence rozwiodła się z Thomasem Huguesem, z którym żyła 14 lat i ma 2 dzieci. Nie wiadomo, czy to rozstanie miało związek ze znajomością dziennikarki i prezydenta. Faktem jest, że piękna, 41. letnia blondynka często gościła w Pałacu Elizejskim... Do czasu.

Dziennik "L'Express" opublikował właśnie zdjęcia Nicolasa Sarkozy'ego i piosenkarki o włoskich i francuskich korzeniach, Carli Bruni, gdy wspólnie spędzali czas w podparyskim Eurodisneylandzie.

Kim jest nowa sympatia prezydenta?

Carla Bruni jest córką przemysłowca i kompozytora Alberto Bruni Tedeschiego i włoskiej pianistki Marysi Borni. Urodziła się w Turynie, ale dorastała we Francji. W Paryżu zaczęła studiować architekturę. Szkołę porzuciła w wieku 19 lat, gdy dostała propozycję pracy jako modelka. Zdecydowała się spróbować swoich sił na wybiegu, choć dzięki rodzinnej fortunie nie musiała pracować.

Zarabiała 7,5 miliona dolarów rocznie. Należała do 20 najlepszych modelek świata. W latach 90. była równie sławna jak Linda Evangelista i Naomi Campbell.

Carla ma na swoim koncie liczne romanse. Spotykała się m.in. z Erikiem Claptonem, Mickiem Jaggerem, Donaldem Trumpem, Kevinem Costnerem i Vincentem Perezem.

W 1998 roku porzuciła pracę modelki i poświęciła się muzyce. Żyła z Jeanem-Paulem Enthovenem do czasu, gdy zakochała się w jego synu, profesorze filozofii. Dla niej Raphael rzucił pisarkę Justine Levy. Pobrali się. Mają sześcioletniego syna.

W 2002 ukazał się jej pierwszy album pełen spokojnych ballad zaśpiewanych w prosty i bardzo intymny sposób. Płyta odnisła sukces. Podobnie jak kolejne nagrania. Ostatni album piosenkarki nosi tytuł "No Promises" ("Żadnych obietnic").

Dziennikarze podkreślają, że gust prezydenta wcale się nie zmienia. Jego żona - podobnie jak nowa dziewczyna - jest brunetką i także w przeszłości była modelką.

Była żona prezydenta - Cecilia Sarkozy