Zabawa z rolą
Agnieszka Dygant ma za sobą role u tak wybitnych reżyserów, jak Feliks Falk ("Twarze i maski") czy Mariusz Treliński ("Egoiści"). Jednak jej kariera nabrała rozpędu dopiero po roli w serialu komediowym "Niania". Sukces jest tak spektakularny, że kojarzona jest głównie z tą ostatnią rolą.
"Uważam, że chociaż granie tak charakterystycznej postaci może być trochę niebezpieczne dla aktorki, to myślę, że więcej straciłabym, gdybym jej nie zagrała" - wyznaje Dygant w wywiadach. - "Poza tym dobrze się bawię jako <Niania>, a to jest bardzo ważne".

Intrygująca bohaterka
Dobra zabawa na planie jednak nie wystarczy, by polubić swoją bohaterkę. To nie Frania Maj jest ulubioną postacią Dygant. "Granie Czarnej z <Fali zbrodni> podwyższa mi poziom adrenaliny" - zwierzyła się swoim fanom w Internecie. - "Podoba mi się ta niezależna dziewczyna, daleka od konfekcyjnych panienek mizdrzących się do facetów, która wykonuje ciężką pracę i nie radzi sobie z miłością".

Trudna rola... kija
Aktorka doskonale się również sprawdza w dubbingu. We wrześniu wejdzie na ekrany kin kolejny film animowany, w którym Dygant udziela swego głosu. Tym razem wcieli się w Skarb, czyli mówiący kij baseballowy. "Podkładanie głosu to nie taka łatwa sprawa" - opowiada Agnieszka. - "By postaci brzmiały naturalnie, muszę się w nie wcielić, odgrywać je całym ciałem, gestykulować, wczuwać się. Po dwóch godzinach pracy w studiu ze słuchawkami na uszach jestem zmęczona jak po całym dniu na planie. To spore wyzwanie, ale naprawdę to lubię" - uśmiecha się.

Będzie niebezpiecznie
Romantyczne i głupiutkie dziewczynki, twarde i męskie policjantki, krzykliwe nianie, czy sympatyczne bajkowe stworki to jednak nie wszystko, na co stać Agnieszkę Dygant. Niedługo planuje zaskoczyć nas czymś zupełnie nowym... rolą w kinie grozy. Pierwsze zdjęcia do horroru autorstwa Patryka Yoki (scenarzysta "Fali zbrodni", prywatnie mężczyzna życia pani Agnieszki) Dygant ma już za sobą. Czy aktorka sprawdzi się w horrorze i swoją rolą przyprawi nas o dreszcze?

Aktorka niechętnie mówi o swoim życiu prywatnym. Ma za sobą jedno nieudane małżeństwo. Teraz, już od czterech lat, jest związana z Patrykiem Yoką.