Z pewnością palenie rzucałaś wielokrotnie, ale motywacji wystarczało na kilka dni. Usprawiedliwiałaś się stresem, tyciem, przyzwyczajeniami... i "kuszącym" towarzystwem palącego przyjaciela. Łatwo przyszło, trudniej o wyzbycie się tej szkodliwej dla zdrowia i urody "przyjemności".
Z podobnymi problemami borykają się znani i lubiani. Niektórzy wzięli nałóg sposobem i dzięki silnej motywacji i konsekwencji mogą pochwalić się przed całym światem: "Nie palę, bo lubię".

Sposoby gwiazd na uwolnienie się z koszmarnego nałogu:

Rozstanie z "toksycznym" facetem i sport

Jennifer Aniston, która słynęła z tego, że odpalała jednego papierosa od drugiego, udało się wreszcie zerwać z nałogiem. A wcale nie było to łatwe. Aktorka podejmowała wcześniej kilka bezskutecznych prób. Jej poprzedni życiowy partner, Vince Vaughn, także był nałogowym palaczem. Puszczanie dymka należało do ich codziennych rytuałów. Aniston chciała rzucić palenie, ale widząc przyjaciela z papierosem w ustach, traciła motywację...

Po rozstaniu z Vincem aktorka rozpoczęła nowe życie. Zaczęła trenować jogę i oczyszczać organizm z toksyn. I naturalnie skończyła z paleniem. Na razie skutecznie.


Papierosowy kac

Ben Affleck w filmie "Smokin' Aces" wcielił się w rolę nałogowego palacza. Musiał wypalić dziennie trzy paczki, co w sumie dało ok. 400 papierosów tygodniowo... Po ukończeniu zdjęć aktor nie tylko nie miał już ochoty na zaciągniecie się dymkiem, ale nie mógł nawet patrzeć na filmowy rekwizyt...

Hipnoza i słowo dane ukochanej

Ewan McGregor obiecał żonie Eve, że porzuci ten szkodliwy nałóg w chwili, gdy odwołał rodzinny wyjazd na urlop z powodu roli, którą otrzymał w nowym filmie Woody Allena. To nie pierwsza jego próba wyzwolenia się z nałogu. Ale teraz jest zdeterminowany, o czym świadczy wizyta u hipnotyzera...

Dla dobra dziecka

Od kiedy jest w ciąży, zaczęła wreszcie o siebie dbać. Salma Hayek znalazła wreszcie wystarczająco silną motywację, by wygrać z nałogiem.
Aktorka podobno tak naprawdę nigdy nie lubiła palić. I nie cierpi palaczy. Twierdzi, że nie rozumie, dlaczego z własnej woli rujnują sobie zdrowie. Jednak nie przeszkodziło jej to w regularnym sięganiu po papierosy. "Uzależniłam się, kiedy pracowałam na planie filmu <Frida>" - wyznała gwiazda. "Próbowałam rzucić, ale nie było łatwo. Choć cały czas byłam przekonana, że mogę i wreszcie to zrobię" - deklarowała.

Wystarczyła jedna dobra nowina i ochota na mały dymek zniknęła jak ręką odjął. Wniosek? Najlepszym sposobem na rzucenie palenia jest zajście w ciążę. Niestety, zdarza się to tylko kobietom...

Z powodów zdrowotnych

W gardle Courtney Love odkryto guzki wywołane paleniem papierosów. Lekarze zalecili jej, by rzuciła nałóg, jeśli nie chce trafić pod nóż. Artystka, która ma skłonność do tycia, obawiała się, że po odstawieniu papierosów będzie gruba. W efekcie wygląda jak obciągnięty cienką skórą szkielet i coraz bardziej podupada na zdrowiu. Chyba także z korzyścią dla jej urody byłoby, gdyby posłuchała rad doktorów...

Z miłości do faceta

Iwona Pavlović, popularna tancerka i zadziorna członkini jury w konkursie "Taniec z gwiazdami", także nie stroniła od nikotyny. Z nałogiem pożegnała się dopiero wtedy, gdy się szaleńczo zakochała.

Pomocna lektura

Aktor i mąż Demi Moore, Ashton Kutcher, przeczytał światowy bestseller Allena Carra o tym, jak na dobre rzucić palenie i ... po prostu to zrobił! Na ile skutecznie? Czas pokaże.

Moc plasterka

"Bycie czystą" aktorka Hilary Duff manifestuje, pokazując się na hollywoodzkich imprezach z plasterkiem antynikotynowym na ramieniu. Pochwaliła się przed całym światem? Musi wytrzymać.

Silna wola ze wspomagaczem

Niezawodną metodą na obrzydzenie sobie palenia jest, zdaniem Charlotte Church, połączenie silnej woli i ... alkoholowego kaca. A potem trzeba być już tylko konsekwentą. A z tym aktorka ma niestety problem... Nie pozostaje nam nic innego, jak trzymać kciuki.

Ograniczanie

Johnny'emu Deppowi nie pomogły plasterki, hipnoza i inne sposoby. Sam więc opracował metodę: ograniczył palenie do trzech papierosów dziennie. Pierwszego pali po lunchu, drugiego po kolacji, a trzeciego... kiedy ma ochotę.