Dolcini to chyba najbardziej ekskluzywny projektant obuwia na świecie. Pracował między innymi dla Gucciego, Dolce & Gabbana i Max Mary. Ma własny butik w Mediolanie, jednak żeby go odwiedzić, trzeba się wpisać na specjalną listę, na którą trafiają tylko największe gwiazdy.

Jak twierdzą klientki, za jego buty warto zapłacić fortunę. Dolcini to cudowne połączenie szewca, jubilera i artysty. Do produkcji swoich obuwniczych arcydzieł używa najdroższych materiałów i kryształków Swarovskiego. Nawet najwyższe szpilki, są tak perfekcyjnie wywarzone i wyprofilowane, że chodzenie w nich jest czystą przyjemnością.

Do historii przeszły jego sandałki z krzyształkami Swarovskiego oplatającymi kostkę top modelki Carolyn Murphy sfotografowane przez Mario Testiono dla "Vogue" w 1999 roku. W jego butach Oscara za rolę w filmie "Erin Brockovich" odbierała Julia Roberts.

Podczas retrospektywnej wystawy w MAXXI zaprezentowano botki, trzewiki, pantofelki, sandałki, klapeczki i kozaczki zaprojektowane przez Diego od 1994 roku.