MRÓWKI FARAONA - najchętniej zasiedlają kuchnię i żywią się okruchami. Szczególnie lubią gotowane żółtko. Wykorzystaj to i wymieszaj żółtko w stosunku 2:1 z boraksem. Rozłóż miksturę tam, gdzie mrówki się gromadzą. Nie zabijaj ich, niech zaniosą truciznę do gniazda.
- Przygotuj napar z kwiatów nagietka i umyj nim szafki, ściany i podłogę. To powinno odstraszyć mrówki. Zniechęci je też mycie kuchni wodą z płynem dezynfekującym (np. domestosem).

MOLE - spożywcze gnieżdżą się w kaszach, płatkach itp. Ubraniowe - w szafach i kanapach. Żywność przechowuj w szczelnych pojemnikach.
- W szafkach porozkładaj odstraszające mole zioła (lawendę, tymianek, szałwię).
- Do szaf i komód włż pachnące mydła.
- Często wietrz ubrania - słońce niszczy larwy moli.

PRUSAKI - nie wyniosą się z mieszkania, jeśli będziesz zostawiać im resztki jedzenia.
- Przed wieczorem oprżnij kosz.
- Chowaj jedzenie do lodówki (nawet pieczywo).
- Uszczelnij miejsca przy rurach, a na otwory wentylacyjne załóż siatki.
- Wymieszaj boraks (20 g) z gotowanymi żółtkami (2) i ziemniakami (2), dodaj 2 łyżki cukru. Zrób z masy kulki i rozłóż w miejscach, gdzie biegają prusaki. Jednak najskuteczniejsza będzie dezynsekcja w całym bloku.

RYBIKI - są nieszkodliwe, ale szybko się rozmnażają.
- Zastaw słodkie pułapki, np. kawałki tektury posmarowane miodem (rano je wyrzuć).
- Rybiki zniszczy też boraks z cukrem (w stosunku 1:2).

Preparaty przeciw insektom: Glotox - zwalcza mrówki (ok. 10 zł). Raid przeciw molom - nie zawiera szkodliwych substancji, lecz feromony wabiące mole (ok. 12 zł). 707 Boric Acid - niszczy prusaki, mrówki, rybiki. Nie zabija od razu, insekty przenoszą go do gniazda (ok. 10 zł). Black Jack - przeciw owadom biegającym (ok. 17 zł).