Turyści, którzy dopiero teraz myślą o wyjeździe do Rzymu czy Paryża, a nie zarezerwowali biletu lotniczego z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, nie muszą na podróż wydawać fortuny. W tabeli obok przedstawiamy najkorzystniejsze oferty przewoźników, którzy latają do popularnych miast w Europie.

Przykładowo za zaplanowaną na sierpień podróż w obie strony z Katowic do Mediolanu na pokładzie samolotu należącego do Wizzair ze wszystkimi opłatami zapłacimy tylko 224 zł! Węgierski przewoźnik dodatkowo przygotował dla klientów specjalną obniżkę: jeśli zarezerwujemy bilet lotniczy przed 19 lipca na dowolnej trasie, otrzymamy rabat 35 zł. "To największa promocja, jaką do tej pory zorganizowaliśmy" - zachwala Natasa Kazmer, dyrektor ds. komunikacji i public relations Wizzair. Firma planuje kolejne obniżki, ale na razie nie zdradza szczegółów.

Atrakcyjnymi cenami kusi też SkyEurope działający w Europie Środkowej. Przelot w obie strony z Krakowa do Wenecji w sierpniu będzie kosztował jedynie 402 zł. "Co tydzień oferujemy naszym klientom promocje na różnych trasach" - mówi DZIENNIKOWI Eryk Kłopotowski, rzecznik SkyEurope. I wymienia: bilet za złotówkę, zwolnienie z opłat lotniskowych czy gratisowy bilet dla osoby towarzyszącej. Podpowiada również, by korzystać z usługi newsletter linii lotniczych. Wówczas na naszą skrzynkę e-mail trafią aktualne promocje i obniżki.

Masz pomysł na tanie podróżowanie? Podziel się nim z DZIENNIKIEM. Na propozycje czekam pod adresem: katarzyna.tekien@dziennik.pl